Firma UTC Aerospace Systems została wybrana przez Boeing Company do produkcji podwozia dla nowego Boeinga 737 MAX. Zgodnie z umową UTC Aerospace Systems dostarczać będzie przednie i główne podwozie oraz zastrzały głównego podwozia. UTC Aerospace Systems jest jednostką United Technologies Corp.

UTC Aerospace Systems będzie produkować podwozia dla 737 MAX w kilku swoich zakładach w Ameryce Północnej i w Polsce. Do tej pory złożono ponad 1400 zamówień na nowy samolot 737 MAX, którego pierwsza dostawa zaplanowana jest na rok 2017. UTCAerospace Systems produkuje również podwozia dla Boeinga 737 Next-Generation, 747, 767oraz 777.

UTC Aerospace Systems projektuje, produkuje oraz serwisuje zintegrowane systemy i komponenty dla przemysłu lotniczego i obronnego. Firma wspiera globalną bazę klientów dzięki rozlokowanym na całym świecie jednostkom produkcyjnym i serwisowym.

United Technologies Corporation z siedzibą w Hartford, w stanie Connecticut, jest firmą o zróżnicowanym profilu działalności, dostarczającą zaawansowane technologicznie produkty dla branży budowlanej oraz przemysłu lotniczego.

Kontrakt dotyczący 737 MAX wpisuje się w dziewięćdziesięcioletnią historią Boeinga oraz długą współpracę z kanadyjskim przemysłem. Niniejszy kontrakt został przyznany UTC Aerospace Systems w oparciu o możliwości  firmy i jej konkurencyjność. Pod uwagę zostało wzięte także to jak praca UTC będzie wspierać realizację zobowiązań Boeinga wobec polityki Industrial&Regional Benefits (IRB) Kanady. Polityka IRB Kanady wymaga aby najważniejsi kontrahenci, tacy jak Boeing, inwestowali w kanadyjską gospodarkę w związku z zawieraniem umów z rządem kanadyjskim z zakresu obronności i bezpieczeństwa.

737 MAX opiera się na mocnych stronach najlepiej sprzedającego się na świecie samolotu – 737 Next-Generation. Linie lotnicze użytkujące 737 MAX odczują spadek zużycia paliwa o 13 procent w porównaniu z dzisiejszymi najbardziej oszczędnymi samolotami wąskokadłubowymi.

Boeing 737 jest najbardziej popularnym i niezawodnym samolotem pasażerskim świata. Do tej pory złożono zamówienia na  ponad 10 000 samolotów z rodziny 737. Zgodnie z prognozą Boeinga, w ciągu najbliższych 20 lat globalny popyt na samoloty z segmentu 737 osiągnie 23 000 egzemplarzy, których wartość sięgnie blisko 2 bilionów dolarów.

 

Źródło : www.hkstrategies.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *