Sunderland International Air Show w tym roku, zorganizowany został po raz 27 . Regularne wydarzenie,  zgromadziło wielu widzów. Organizatorzy air show, szacują iż na tej imprezie w dniach 24-26 lipiec, zgromadziło się w sumie prawie milion osób. Na plaże Sunderland, przybyły całe rodziny, aby podziwiać pokaz pojedyńczych maszyn jak i grup akrobacyjnych. Do tych największych i najbardziej znanych, należy zaliczyć Red Arrows, którzy zachwycili swoimi akrobacjami zgromadzonych widzów.

Air Show rozpoczęło się już w piątek, w godzinach popłudniowych. Na rozstawionej scenie występowały zespoły muzyczne. O godzinie 18:00 Tutor T1 rozpoczął  pokaz lotniczy w tym roku. Później mogliśmy jeszcze podziwiać Hawk T2, Hurricane i Spitfire, Red Arrows, Typhoon i Twister. Piatkowy pokaz został zakończony pokazem ogni sztucznych.

Sobotnie pokazy rozpoczęły sie punktualnie o godzinie 12:00. Na pokazach tego typu, można wybrać miejsce, dzień ale na pogodę nie mamy wpływu! Ta płatała figle. Słońce pojawiało się i znikało, natomiast pod koniec sobotniego, podczas trwania pokazu Red Arrows, deszcz zaczął padać tak intensywnie, że większość widzów postanowiła opuścić teren pokazów.

W sobotę, przynajmniej dla mnie , najlepszym okazem był Mig15 (Lim 2) , wyprodukowany w Polsce w roku 1952. Jego pokaz odbył się, w momencie względnego światła, więc zdjęcia które mogłem zrobić, są dla mnie zadawalające.

Zobacz moją foto galerię z tego wydarzenia:

Pozdrawiam

Robert