Solway Aviation Museum , znajdujące się na terenach przynależnych do Lake District , to małe, klimatyczne muzeum mieszczące się obok lotniska Carlise. Całkowicie bez pośpiechu , przez nikogo nie poganiany , spacerowałem sobie wnętrzami budynków po czym udałem się na zewnątrz , by cieszyć się,  znajdującą się tutaj historią lotnictwa cywilnego jak i wojskowego.

2dsc_0157

Na niewielkim terenie muzeum , zgromadzono w sumie dziesięć samolotów w pełni złożonych. Jednakże największe zainteresowanie zwiedzających ten obiekt , budzi stojący tutaj bombowiec strategiczny królewskich sił powietrznych – Vulcan.

Z tych kilkunastu maszyn znajdujących się na tym obiekcie, w kilku maszynach mamy możliwość obejrzenia-sfotografowania kokpitów. Kokpity są udostępniane zawsze podczas godzin funkcjonowania. Nie ma potrzeby wcześniejszego zgłaszania chęci obejrzenia „centrum sterowania” czyli kokpitów poszczególnych samolotów, jak ma to miejsce w innych muzeach.

Wszystkie maszyny znajdują się pod gołym niebem. Do kilku z nich możemy wejść do środka ,co dla mnie było równoznaczne z tym , że będę mógł je sfotografować także wewnątrz.

Muzeum jest prowadzone przez wolontariuszy, chcąc utrzymać samoloty , które zasłużyły na godne miejsce w historii lotnictwa. Trwające prace nad utrzymaniem w stanie obecnym , a także nad przywróceniem kolejnych egzemplarzy samolotów, z pewnością pozwolą jeszcze wielu , wielu zwiedzającym na odwiedzenie i spotkanie z tymi niegdyś , użytkownikami przestrzeni powietrznej.

Zapraszam na fotorelację :

Wewnątrz budynku muzeum

 

Maszyny znajdujące się na terenie muzeum:

Wisienka na lotniczym torcie – Avro Vulcan B.2

1dsc_6703

Bardzo ważna informacja dla chcących zaplanować wizytę, muzeum otwarte jest tylko w piątek, sobotę i niedzielę oraz tzw Bank Holidays (UK) w okresie od marca do października. Wstęp do muzeum jest płatny ( około 6f na osobę) , dostępny bezpłatny parking dla samochodów.

Zapraszamy TUTAJ do naszych pozostałych relacji z muzeów.

Pozdrawiam

Robert