Wizz Air rozwija się we Wrocławiu

Wizz Air, największa niskokosztowa linia lotnicza w Europie Środkowo-Wschodniej, ogłasza dzisiaj znaczący rozwój swojej działalności we Wrocławiu, umieszczając drugi samolot typu Airbus A320 na lotnisku im. Mikołaja Kopernika. Od marca 2018 roku, linia uruchomi cztery nowe trasy z Wrocławia do Bazylei w Szwajcarii, Göteborga w Szwecji, Kutaisi w Gruzji i Porto w Portugalii oraz zwiększy liczbę operacji dodając stopniowo 16 lotów tygodniowo. W 2018 roku, w ofercie sprzedaży WIZZ będzie 800 000 miejsc na połączenia we wrocławskiej siatce połączeń, co będzie stanowić wzrost o 60% w porównaniu do mijającego roku.

Nowy samolot, który dołączy do wrocławskiej floty 30 marca 2018 roku, to inwestycja linii warta 100 mln $* i umożliwi utworzenie kolejnych 36 miejsc pracy bezpośrednio w Wizz Air. Załoga w bazie na Lotnisku we Wrocławiu będzie liczyć ponad 70 osób.

Pierwszy lot Wizz Air z Wrocławia odbył się w 2006 roku i od tego czasu ponad 2,7 mln pasażerów skorzystało z niskokosztowych usług przewoźnika, który stale rozwija sieć swoich połączeń. W 2017 roku, oferta Wizz Air z Wrocławia wzbogaciła się o trzy nowe kierunki: długo oczekiwane Lwów i Rejkiawik ruszyły w kwietniu i w maju, a loty do słonecznego przez cały rok Agadiru w Maroku rozpoczęły się w listopadzie.

W pierwszych ośmiu miesiącach bieżącego roku, Wizz Air przewiózł 310 000 pasażerów na swoich niskokosztowych trasach z i do Wrocławia, co stanowi wzrost o 29% w porównaniu do okresu od stycznia do sierpnia w 2016 roku. Wraz z ogłoszonymi dzisiaj czterema nowymi trasami, Wizz Air oferuje aktualnie 15 kierunków z Wrocławia.

Jednocześnie dzisiaj zostaje ogłoszony letni rozkład lotów na 2018 rok z Wrocławia. Przez następne dwa tygodnie bilety będą dostępne wyłącznie dla członków WIZZ Discount Club, a od 21 września 2017 roku trafią do regularnej sprzedaży. Bilety na sezon letni 2018 oraz na nowe połączenia można rezerwować już od 59 zł ** na stronie wizzair.com.

Zaangażowanie Wizz Air na rzecz klientów w Polsce podkreśla również silny rozwój linii na pozostałych siedmiu lotniskach w kraju. W sprzedaży w 2017 roku jest 9 mln miejsc na trasach w polskiej siatce połączeń, co stanowi wzrost o 16% w porównaniu do poprzedniego roku. Obecność WIZZ w Polsce nie tylko zapewnia dostęp do niskokosztowych podróży lotniczych pomiędzy Polską a pozostałymi krajami Europy, ale również korzystnie wpływa na rozwój lokalnego zatrudnienia w sektorze lotniczym i turystycznym wspierając jednocześnie ponad 5000 miejsc pracy*** w branżach pośrednio związanych z działalnością linii.

Wraz z nowym samolotem we wrocławskiej flocie, Wizz Air w Polsce będzie dysponować 25 samolotami do marca 2018 roku zatrudniając ponad 900-osobową załogę.

Wizz Air oferuje aktualnie 160 tras z ośmiu lotnisk w Polsce.

NAJNOWSZE TRASY WIZZ AIR Z WROCŁAWIA:

 

TRASA

DNI

START

CENY OD**

Bazylea Miluza

wtorek, czwartek, sobota

31 marca 2018

89 PLN / 21,99 CHF

Göteborg

poniedziałek, piątek

30 marca 2018

59 PLN / 189 SEK

Kutaisi

wtorek, sobota

31 marca 2018

129 PLN / 79,99 GEL

Porto

wtorek, sobota

31 marca 2018

169 PLN / 39,99 EUR

 

WZROST LICZBY LOTÓW WIZZ AIR NA TRASACH Z WROCŁAWIA:

 

KI

ERUNEK

LOTY/TYDZIEŃ

Londyn Luton

10 z 7

Eindhoven

7 z 5

Lwów

4 z 3

Rejkiawik

3 z 2

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej we Wrocławiu Johan Eidhagen, Członek Zarządu ds. Marketingu w Wizz Air, powiedział: “Po niedawnym ogłoszeniu kluczowych elementów dla rozwoju Wizz Air w Warszawie i Gdańsku, ogromnie cieszymy się mogąc przekazać dziś kolejne dobre wiadomości dla naszych klientów w Polsce. Umieszczenie drugiego samolotu na lotnisku we Wrocławiu podwoi liczbę członków naszego zespołu w tutejszej bazie oraz spowoduje rozwój naszej oferty niskokosztowych lotów o 60% na Dolnym Śląsku. Jesteśmy przekonani, że nasze cztery nowe trasy szybko zyskają popularność wśród klientów we Wrocławiu, a nasza rozbudowana oferta niskokosztowych podróży spowoduje zwiększenie ruchu turystycznego w regionie pozytywnie wpływając na lokalną gosodarkę. Mamy nadzieję na owocną współpracę z lotniskiem we Wrocławiu i z niesłabnącym zaangażowaniem będziemy nadal działać na rzecz naszych klientów oferując możliwie najniższe ceny naszych usług.”

*http://www.airbus.com/newsroom/press-releases/en/2017/01/2017-price-adjustment-for-airbus-modern-fuel-efficient-aircraft.html

**bilet w jedną stronę z podatkami i opłatami obowiązkowymi

***ACI sugeruje tworzenie 750 lokalnych miejsc pracy na każdy 1 mln przewiezionych pasażerów w ciągu roku

Źródło: apriori-communications.com