Wizz Air, największa niskokosztowa linia lotnicza w Europie Środkowo-Wschodniej, ogłasza dzisiaj nową trasę ze Szczecina do Sztokholmu Skavsta. Nowe połączenie zacznie działać 14 maja. Loty będą odbywać się dwa razy w tygodniu, w poniedziałki i piątki. Bilety są dostępne już w sprzedaży na wizzair.com lub za pośrednictwem aplikacji mobilnej WIZZ. Ceny zaczynają się od 39 PLN*.

wizzair.com

Nowa trasa wzmocni relacje biznesowe między Polską i Szwecją, stymulując jednocześnie lokalną branżę lotniczą i turystyczną.

Z połączeniami do Bergen, Oslo Torp i Stavanger, WIZZ oferuje ze Szczecina cztery niskokosztowe trasy zapewniając doskonałą obsługę na pokładach samolotów należących do jednej z najnowocześniejszych flot w Europie.

W 2017 roku 152 000 pasażerów skorzystało z oferty niskokosztowych połączeń Wizz Air ze Szczecina, wspierając tym samym ponad 110 miejsc pracy** w branżach pośrednio związanych z działalnością linii w regionie.

Poza Szczecinem, Wizz Air oferuje loty z siedmiu innych lotnisk w Polsce: z Warszawy, Katowic, Gdańska, Poznania, Wrocławia, Lublina oraz Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury. W 2017 roku, 8,1 mln pasażerów wybrało podróże z WIZZ na trasach w polskiej siatce połączeń, co stanowi wzrost o 17% w porównaniu z 2016 rokiem. Po ogłoszeniu znaczącego rozwoju, do końca 2018 roku Wizz Air będzie dysponować 25 samolotami zatrudniając 1000-osobową załogę w bazach w Polsce.

Wraz z nowym połączeniem ze Szczecina, Wizz Air oferuje obecnie w sumie 166 tras do 30 krajów z ośmiu lotnisk w Polsce.

NAJNOWSZA TRASA WIZZ AIR ZE SZCZECINA

 

Kierunek

Dni

Data rozpoczęcia

Ceny od*

Sztokholm Skavsta

poniedziałek, piątek

14 maja 2018

39 PLN

 

Gabor Vasarhelyi, manager ds. komunikacji w Wizz Air powiedział: “Z ogromną radością ogłaszamy uruchomienie kolejnej długo oczekiwanej trasy w polskiej siatce połączeń. Nowa oferta WIZZ zapewni bezpośrednie połączenie między Szczecinem i Sztokholmem, które będzie odbywać się dwa razy w tygodniu, dostarczając wygodną i niskokosztową możliwość podróży dla osób podróżujących zarówno w celach turystycznych jak i biznesowych. Z niesłabnącym zaangażowaniem będziemy nadal działać w Szczecinie i w całej Polsce zapewniając doskonały poziom usług podczas każdego lotu WIZZ.”

*bilet w jedną stronę z podatkami i opłatami obowiązkowymi wraz z jedną sztuką bagażu podręcznego o wymiarach maksymalnych 55x40x23 cm

**ACI sugeruje tworzenie 750 lokalnych miejsc pracy na każdy 1 mln przewiezionych pasażerów w ciągu roku

Źródło: apriori-communications.com