W styczniu wybraliśmy się z Robertem do słonecznej Portugalii, z nadzieją na złapanie sporej liczby samolotów w pięknym południowym słońcu. Naszym celem były dwa lotniska i dwa muzea w dwa dni. Plan dość ambitny, ale całkiem wykonalny, pod warunkiem, że wszystko będzie wcześniej dobrze rozplanowane.

Na miejscu mieliśmy się też spotkać z moim starym dobrym znajomym, obywatelem Portugalii i świeżo upieczonym pilotem, a był nim Gonçalo Guimarães, również bardzo dobrze znany  i poważany fotograf. Po raz pierwszy spotkałem Gonçalo wraz z jego bratem i ojcem w Porto w 2015 roku. Od tamtej pory jesteśmy w kontakcie, gdzie widujemy się okazjonalnie w Portugalii lub UK.

Celem naszej wizyty była przede wszystkim Lizbona oraz muzeum lotnictwa w Sintrze. Dodatkowo mieliśmy pojechać pod zamknięte muzeum w Pólo Alverca, gdzie da się sfotografować samoloty stojące na zewnątrz (Otwarte tylko w poniedziałki). Przed samym wyjazdem dowiedziałem się, że Gonçalo nie mieszka już w stolicy, a przy niewielkim lotnisku regionalnym, gdzie uczył się pilotować, dlatego też dodaliśmy do naszego celu Cascais Aerodrome.

W nadchodzące tygodnie pojawią się wpisy z każdego miejsca, a na chwilę obecną prezentuję wybrane zdjęcia z czterech miejsc, aby przybliżyć pokrótce potencjał odwiedzanych miejsc.

Cascais

Douglas DC-9

Od lewej: Learjet 45, Learjet 40, Learjet 31

ATR 72-600

Sintra

Main Hall

Boeing B707

Lockheed Neptune

Lisbon

B777 TAAG

A340 TAP

A320 JOON

Pólo Alverca

Kolejne wpisy wkrótce.

Pozdrawiam

Przemek