Lotnisko London Luton, rozwijający się port lotniczy w zawrotnym tempie. Niegdyś moje miejsce pracy. Wróciłem tutaj po kilku latach nieobecności. Wiele się zmieniło w sferze architektury. Jednym z miejsc, które jest na plus, to wybudowany piętrowy parking pomiędzy terminalem a pasem startowym. Właśnie na ten parking udaliśmy się z Przemkiem, tego samego dnia, tuż po wizycie na London Stansted.

Auta zaparkowaliśmy na pobliskim osiedlu, korzystając z komunikacji lotniskowej, dojechaliśmy pod sam terminal. Został już tylko 3 minutowy spacer na parking. Drugie piętro jest najlepszym poziomem do fotografowania. Z tego miejsca mamy widok na cały pas startowy, jak również dwie drogi kołowania. Żadna maszyna nie przejedzie bez „zameldowania” się na karcie aparatu fotograficznego.

Niestety była to już późna pora jak na marzec, do tego dzień pochmurny, więc światła było jak na lekarstwo. Efekt tego godzinnego plane spottingu poniżej:

Airbus A320-251N

Dassault Falcon 900EX

Airbus A320-214

Piaggio P-180 Avanti

Bombardier BD-700-1A11 Global 5000

Airbus A319-111

Boeing 737-85F

Airbus A319-111

Embraer ERJ-135BJ Legacy 600

Airbus A320-251N

Boeing 737-8AS

Kiedy zrobiło się ciemno, pojechaliśmy na dobrze znaną mi miejscówkę. Cel był jeden, zrobić nocne zdjęcie Boeinga. Osiągnęliśmy to, czego oczekiwaliśmy. Rozłożony statyw Manfrotto, Nikon D90, długi czas naświetlania i efekt poniżej:

Boeing 737-73U(BBJ)

 

Mimo słabej pogody, dzień uważam za bardzo udany. Odwiedzone dwa lotniska, zarejestrowane na kartach pamięci zdjęcia nowych samolotów, tym bardziej nocnego kadru, dało mi poczucie owocnie spędzonego czasu.

Więcej miejsc do fotografowania na lotnisku London Luton, znajdziecie w przewodniku , który przygotował Przemek.

Więcej wpisów dotyczących naszych wypraw plane spotterskich, zapraszam tutaj.

Pozdrawiam

Robert