Wizz Tours, internetowe biuro podróży i członek grupy Wizz Air, podsumowuje pierwszą połowę roku. Jakie kierunki najchętniej wybierali Polacy? Skąpane w słońcu wyspy, miasta tętniące życiem i pełne architektonicznych perełek stolice. Z Wizz Tours odkrywanie nowych zakątków świata jest niezwykle proste!

W pierwszej połowie 2018 roku podróżujący korzystając z pakietów Wizz Tours (obejmujących przelot i hotel) podczas wyjazdów służbowych i turystycznych wybierali dłuższe wycieczki do egzotycznych miast, a także krótkie wypady weekendowe typu “city break”.

Teneryfa liderem rankingu

Błyszczący w słońcu piasek, przebijający się przez chmury szczyt wulkanu Teide, bogactwo fauny i flory… W pierwszej połowie 2018 roku największą popularnością cieszyły się wyjazdy na słoneczną Teneryfę – wybrało je 18% klientów Wizz Tours. Drugie miejsce zajęła kolejna wyspa pełna piaszczystych plaż – Malta. Ten kierunek wybrało 15% turystów.
Kolejnymi miastami popularnymi wśród Polaków okazały się Barcelona oraz Dubaj. Na wycieczkę do stolicy Katalonii zdecydowało się 9% podróżujących, natomiast pełen drapaczy chmur Dubaj wybrało prawie 8% klientów Wizz Tours. Top 5 zamyka pełne zabytków starożytności i średniowiecza, Wieczne Miasto – Rzym.

Kierunki, które w nieznacznie mniejszym stopniu zainteresowały turystów z Polski, to przyciągające krystalicznie czystym morzem i uzdrawiającym (dzięki zawartości magnetytu w piasku) plażom bułgarskie Burgas, oraz leżące na południowo-wschodnim wybrzeżu Cypru portowe miasto Larnaka. Wczasowicze często wybierali się także w podróż na jedną z Wysp Kanaryjskich – Lanzarote, do Londynu, oraz modnego Agadiru – największego kurortu Maroka będącego dobrą bazą wypadową do zwiedzania całego państwa.

Tygodniowe, luksusowe wakacje w pełnym atrakcji Dubaju, a może jednodniowy wypad do Sztokholmu? Sam zdecyduj, jaka wycieczka odpowiada Ci najbardziej! W minionym półroczu za najtańszy pakiet obejmujący jednodniową podróż z Gdańska do stolicy Szwecji oraz nocleg w hotelu, dla jednej osoby, szczęśliwy łowca okazji zapłacił mniej niż 1 euro (0,56 euro) Natomiast najdroższa rezerwacja obejmowała pakiet ekskluzywnych, siedmiodniowych wakacji w Dubaju dla 5 osób i kosztowała 9099,06 euro.

Oferta Wizz Tours to nie tylko najbardziej atrakcyjne cenowo pakiety, ale również oszczędność czasu spędzonego na poszukiwaniu i organizowaniu poszczególnych elementów podróży na licznych stronach internetowych. Pakiety Wizz Tours zawierają przelot i zakwaterowanie. Mogą być również rozbudowane o inne dodatkowe usługi. Przystępny i klarowny proces rezerwacji znacznie ułatwia organizację wyjazdu.

Wybierz swój najbliższy wyjazd i skorzystaj ze specjalnego rabatu powitalnego. Zarezerwuj nadchodzącą podróż w Wizz Tours w ciągu następnych 60 dni, a otrzymasz 100 euro zniżki

Źródło, zdjęcie: apriori-communications