Wizz Air, jedna z najszybciej rozwijających się linii lotniczych w Europie, ogłosiła zwycięzców WIZZ Youth Challenge – corocznego konkursu dla studentów, w ramach którego zadaniem uczestników jest podjęcie wyzwania postawionego przez zespół zarządczy Wizz Air i wykazanie się wiedzą biznesową, strategicznym myśleniem oraz umiejętnością rozwiązywania problemów.

W tym roku odnotowano rekordową liczbę zgłoszeń. Ponad 1200 studentów z wszystkich 44 krajów z siatki połączeń WIZZ wypełniło aplikacje. Ich zadaniem było opracowanie innowacyjnego pomysłu, zgodnie ze strategią zrównoważonego rozwoju Wizz Air, zapewniającego linii utrzymanie pozycji najbardziej ekologicznej linii lotniczej w Europie.

Spośród 220 drużyn wybrano 24, które zaprezentowały swoje pomysły przedstawicielom WIZZ oraz niezależnym ekspertom w Budapeszcie. W półfinale konkursu wzięły udział zespoły z Węgier, Polski, Serbii, Holandii, Szwecji, Austrii, Szwajcarii, Wielkiej Brytanii, Danii i Łotwy.

W skład jury weszli:  Stephen Jones, zastępca dyrektora generalnego Wizz Air, Marion Geoffroy, dyrektor generalny w Wizz Air Holdings PLC, a także eksperci w zakresie zrównoważonego rozwoju Alexa Antal i Zsolt Ábrahám z CaseSolvers.

Do finału zakwalifikowały się cztery drużyny. Pierwsze miejsce zdobył zespół Goldsmith+, w którego skład wchodzą studenci z Uniwersytetu Korwina z Budapesztu oraz Uniwersytetu Środkowoeuropejskiego na Węgrzech. Zwycięzcy zostali docenieni za proste i jednocześnie kreatywne rozwiązanie, które umożliwia pasażerom zredukowanie indywidualnego śladu węglowego za pośrednictwem systemu rezerwacyjnego Wizz Air na wiele ekologicznych sposobów. Pomysł zespołu obejmował także uruchomienie fundacji ekologicznej oraz strategii budowania zaangażowanej i świadomej ekologicznie społeczności wśród pasażerów – ‘Zielonych Ambasadorów’.

Zwycięzcy otrzymali nagrodę w postaci nielimitowanych podróży przez cały rok w siatce Wizz Air liczącej ponad 700 tras do 152 miejsc. Zdobywcy drugiego i trzeciego miejsca otrzymali darmowy bilet powrotny do wybranego miejsca z oferty WIZZ.

Stephen Jones, viceprezes i dyrektor zarządzający w Wizz Air powiedział: – Finały tegorocznego konkursu WIZZ Youth Challenge były niezwykle udanym i inspirującym wydarzeniem oraz okazją dla ponad 80 utalentowanych studentów na zaprezentowanie swoich pomysłów w tak ważnej globalnie sprawie. Jednocześnie finaliści mogli liczyć na porady osób z kierownictwa Wizz Air oraz ekspertów w zakresie zrównoważonego rozwoju.

Zrównoważony rozwój jest priorytetem WIZZ. Stale poszukujemy nowych inicjatyw, aby utrzymać pozycję najbardziej ekologicznej linii lotniczej w Europie. Wierzymy, że możemy się wiele nauczyć od przyszłych pokoleń, dlatego z ciekawością czekamy na włączenie tych pomysłów do naszych długoterminowych planów.

Zwycięzcy z zespołu Goldsmith+ powiedzieli: – Udział w WIZZ Youth Challenge 2019 to dla nas bardzo wartościowe doświadczenie! Konkurs został zorganizowany na najwyższym poziomie, a sędziowie i personel byli bardzo przychylni i pomocni. To, co wyróżnia ten konkurs to informacja zwrotna po każdym jego etapie. Jesteśmy ogromnie wdzięczni za szansę wzięcia udziału w konkursie oraz za niesamowitą nagrodę – z radością zaczynamy planować nasze podróże!

Źródło, zdjęcie : apriori-communications