Polskie Linie Lotnicze LOT, we współpracy z liniami partnerskimi rozszerzają ofertę połączeń przez Singapur do Nowej Zelandii oraz przez Budapeszt do Lizbony. Dzięki dodatkowym rejsom, realizowanym w ramach umów code-share, pasażerowie zyskają dostęp do jeszcze atrakcyjniejszej siatki połączeń.

Foto: Robert Śliwiński

To bardzo dobra wiadomości dla pasażerów podróżujących zarówno z Warszawy, jak i przez Budapeszt. W ramach jednej rezerwacji LOT-u, osoby podróżujące przez Singapur, mogą korzystać z dogodnej przesiadki na dodatkowe rejsy, wykonywane przez m.in. Singapore Airlines (umowa code-share), przewoźników z grupy JetStar (Jetstar, Jetstar Asia) oraz Qantas i Air New Zealand (umowa interline).

Dzięki temu pasażerowie LOT-u mogą podróżować na podstawie jednego biletu przez Singapur do wielu miast Azji, Australii i Oceanii. Dzisiaj, polski przewoźnik rozszerzył współpracę z Singapore Airlines, jedną z największych i najbardziej cenionych linii w Azji, aby zaproponować atrakcyjne połączenie do Nowej Zelandii. Dzięki pogłębieniu współpracy, podróżni już od 1 grudnia 2019 r. będą mogli polecieć z/przez Warszawę oraz Singapur do Auckland, Wellington i Christchurch, z krótszym niż cztery godziny czasem na przesiadkę.

Ponadto w samej Australii i Nowej Zelandii pasażerowie LOT mogą korzystać z usług oraz pomocy dedykowanego agenta sprzedaży GSA (General Sales Agent), który reprezentuje LOT w tym regionie już od ponad roku.

– Między Europą a Singapurem podróżuje ponad 3 mln pasażerów rocznie, stąd stale zwiękaszamy naszą ofertę aby zachęcić jak największą część z nich do korzystania z bezpośrednich rejsów LOT lub z oferty linii partnerskich. Dążymy do dalszego rozwoju częstotliwości połączenia do Singapuru. Lotnisko w Singapurze to dla nas kluczowy punkt na mapie, dzięki któremu możemy zaproponować pasażerom niedostępną dla nas bezpośrednio siatkę połączeń w Azji Południowo-Wschodniej, Australii i Oceanii – mówi Robert Ludera, Dyrektor Biura Siatki Połączeń PLL LOT.

Wszystkie połączenia z Warszawy do Singapuru obsługiwane są wyłącznie Boeingami 787 Dreamliner, jednymi z najnowocześniejszych szerokokadłubowych samolotów świata. Dzięki zaawansowanej technologii, pozwalają one utrzymać na pokładzie wyższe ciśnienie i większą wilgotność powietrza niż inne samoloty pasażerskie tej klasy. Wszystko to poprawia samopoczucie w czasie długiego lotu i redukuje efekt tak zwanego jet lagu. Na pokładach LOT-u pasażerowie mają do dyspozycji trzy klasy podróży: LOT Business Class z fotelami rozkładającymi się do pozycji płaskiego łóżka oraz kuchnią niczym z najlepszej restauracji; LOT Premium Economy Class z większą, indywidualną przestrzenią, wygodnymi fotelami z podnóżkami, podparciami dla ud, stolikami koktajlowymi i bogatym menu oraz LOT Economy Class z nowoczesnymi fotelami, wyposażonymi w indywidualne ekrany rozrywki pokładowej i gniazda USB.

Jednocześnie LOT buduje swój HUB w Budapeszcie, który jest ważnym elementem strategii rozwoju firmy. Już teraz przewoźnik oferuje loty z tego miasta do Warszawy, Krakowa oraz do portów lotniczych London-City, Incheon w Seulu i Nowego Jorku JFK. Jako dopełnienie własnej siatki połączeń, LOT we współpracy z TAP Air Portugal (umowa code-share) zaoferuje możliwość rozpoczęcia lub kontynuacji lotu z Budapesztu do Lizbony w ramach jednego biletu.

– LOT jest jedną z najszybciej rozwijających się linii lotniczych w regionie. W ciągu ostatnich trzech lat podwoiliśmy naszą ofertę połączeń oraz liczbę przewiezionych pasażerów. Dynamiczny wzrost polskiego przewoźnika i ograniczone możliwości dalszego rozwoju na Lotnisku Chopina w Warszawie, spowodowały że LOT podjął się stworzenia drugiego portu przesiadkowego. Najważniejszym elementem budowy HUB-u jest oferowana siatka połączeń i możliwość przesiadki na dalsze rejsy, a tym samym współpraca z TAP Air Portugal stanowi kolejny krok wzmacniający pozycję LOTu w Budapeszcie. Pozwoli pasażerom z Lizbony na wygodny transfer na dalsze połączenia LOT-u – mówi Robert Ludera, Dyrektor Biura Siatki Połączeń PLL LOT.

Ponadto, od początku przyszłego sezonu letniego (tj. kwiecień 2020) PLL LOT zainauguruje 6 kolejnych połączeń z Budapesztu. Rejsy do Pragi, Stuttgartu, Brukseli i Bukaresztu będą wykonywane z częstotliwością dwóch połączeń dziennie (oprócz weekendów). Do Sofii i Belgradu pasażerowie polecą z Budapesztu raz dziennie, siedem dni w tygodniu.

Bilety na połączenia, m.in. z Singapuru do Nowej Zelandii i z Lizbony do Budapesztu, są już dostępne w sprzedaży we wszystkich kanałach, między innymi na stronie lot.com, w LOT Contact Center, biurach LOT Travel i u agentów.

Źródło: Biuro Prasowe LOT