Wizz Air, wiodący niskokosztowy przewoźnik na Ukrainie oraz jedna z najszybciej rozwijających się linii lotniczych w Europie ogłasza dzisiaj rozwój swojej działalności na rynku ukraińskim dodając nową stację w Zaporożu oraz uruchomienie sześciu nowych tras w marcu 2020.  

Nowa oferta to połączenia z Międzynarodowego Lotniska w Zaporożu  do Wiednia, Budapesztu, Gdańska, Wrocławia, Krakowa i Wilna.  Loty będą odbywać się dwa razy w tygodniu nowoczesnymi samolotami Airbus A321 i A320. Bilety można już rezerwować na stronie wizzair.com lub za pośrednictwem aplikacji linii, a ceny rozpoczynają się już od 19,99 euro*.

6 nowych tras to wyjątkowa okazja dla pasażerów ze wschodniej i południowo-wschodniej Ukrainy na podróżowanie po Europie. Bogaty wybór kierunków w siatce połączeń WIZZ z Zaporoża pozwala na podróże do Budapesztu nazywanego “Paryżem Wschodu”, zjedzenie tortu Sachera w Wiedniu, wizytę w nadmorskim Gdańsku, zachwyt pokazem fontann we Wrocławiu, odkrycie czarującej starówki w Krakowie lub poznania fascynującej sztuki ulicznej W Wilnie.  

Będąc pionierem w zakresie przystępnego podróżowania na Ukrainie, Wizz Air rozwija siatkę niskokosztowych połączeń na Ukrainie z lotniska w Zaporożu, które jest 5. lotniskiem dla przewoźnika w tym kraju. Obecnie linia oferuje 61 tras do 13 krajów, włącznie z połączeniami z Charkowa i Lwowa do Budapesztu, które ruszą w czerwcu 2020. Linia oferuje nie tylko łatwy dostęp do niskokosztowych podróży, ale również pozytywnie wpływa na lokalny rynek branży lotniczej i turystycznej. W pierwszych dziewięciu miesiącach 2019 roku, WIZZ przewiózł 1,8 mln pasażerów na niskokosztowych trasach w ukraińskiej siatce połączeń WIZZ, co stanowi ponad podwójny wzrost ruchu pasażerskiego w porównaniu z poprzednim rokiem i zapewnia WIZZ pozycję największego niskokosztowego przewoźnika na Ukrainie.

NOWE TRASY WIZZ AIR Z UKRAINY

Trasa Dni Data rozpoczęcia Ceny od*
Zaporoże – Wiedeń czwartek, niedziela 29 marca 2020 19,99 EUR
Zaporoże – Wrocław środa, niedziela 29 marca 2020 19,99 EUR
Zaporoże – Kraków środa, niedziela 29 marca 2020 19,99 EUR
Zaporoże – Gdańsk poniedziałek, piątek 30 marca 2020 19,99 EUR
Zaporoże – Budapeszt czwartek, niedziela 29 marca 2020 19,99 EUR
Zaporoże – Wilno poniedziałek, piątek 30 marca 2020 19,99 EUR


Johan Eidhagen, Chief People Officer w Wizz Air said:
„Ogłaszamy dzisiaj jeszcze więcej ekscytujących wiadomości dla naszych klientów z Ukrainy, podkreślając tym samym zaangażowanie Wizz Air w tym kraju. Jako pionier podróży lotniczych z najniższymi taryfami na Ukrainie, zawsze staramy się stymulować rynek i reagować na rosnące zapotrzebowanie na niskokosztowe bilety i wspaniałe wrażenia z podróży. Dodanie nowego, już piątego lotniska, w Zaporożu, do naszej siatki połączeń na Ukrainie jest dla nas ważnym kamieniem milowym, a sześć ogłoszonych tras z międzynarodowego lotniska Zaporoże do Austrii, Polski, Węgier i Litwy z pewnością stworzy nowe możliwości, na które czekali nasi pasażerowie.

* Cena biletu w jedną stronę z opłata administracyjna. Dołączona jest jedna torba podręczna (maks.: 40 x 30 x 20 cm). Duży bagaż podreczny i każda sztuka bagażu rejestrowanego podlega dodatkowym opłatom

Źródło: apriori-communications