Wizz Air, największa niskokosztowa linia lotnicza w Europie Środkowo-Wschodniej, przyłącza się do tegorocznej edycji akcji Movember, aby promować zdrowy tryb życia i podnosić świadomość na temat znaczenia badań profilaktycznych mężczyzn wśród swoich pracowników oraz członków załogi.

Movember jest kampanią na rzecz zdrowia mężczyzn. Nazwa powstała z połączenia dwóch angielskich wyrazów: moustache – wąsy oraz November – listopad. To coroczna akcja zapuszczania wąsów przez cały miesiąc. Jej celem jest zwrócenie uwagi na profilaktykę raka jądra oraz raka gruczołu krokowego.

Wczesne wykrycie raka prostaty zwiększa szanse przeżycia do 98%. Późna diagnoza zmniejsza ten wskaźnik do 26%. Nowotwór prostaty jest drugim najczęściej występującym nowotworem u mężczyzn na świecie. Mężczyźni powyżej 40. roku życia powinni regularnie sprawdzać poziom PSA.

W tym roku, po raz pierwszy, WIZZ ogłasza wewnętrzny konkurs zapuszczania wąsów dla wszystkich mężczyzn zatrudnionych w linii: pracowników biurowych, personelu pokładowego oraz załogi.

Zmagania konkursowe można śledzić w mediach społecznościowych wpisując hasztagi #Movember2019 i #WIZZMovember. Wizz Air zachęca wszystkich pasażerów do udziału w konkursie WIZZ Mo. Wystarczy zrobić selfie z załogą z wąsami i umieścić je w mediach społecznościowych używając wspomnianych hasztagów.Johan Eidhagen, członek zarządu ds. zasobów ludzkich w Wizz Air, powiedział: Budowanie zrównoważonej linii lotniczej oznacza także wspieranie zdrowego stylu życia oraz podnoszenie świadomości wśród naszych kolegów. Z tego powodu zdecydowaliśmy się wziąć udział w akcji Movember w 2019 roku. Jestem dumny z zespołu WIZZ, który dołączył do tej wspaniałej kampanii, pomagającej mężczyznom i podkreślającej znaczenie regularnych badań. Zachęcamy naszych pasażerów nie tylko do odłożenia w listopadzie golarek do szuflady, ale również do robienia selfie z męską częścią naszej załogi i udostępniania zdjęć używając hasztagów #Movember2019 i  #WIZZMovember na swoich profilach w mediach społecznościowych

Źródło: apriori-communications