SIXT rozpoczął szeroką współpracę z Wizz Air, jedną z najszybciej rozwijających się linii lotniczych w Europie i największym niskokosztowym przewoźnikiem w Europie Środkowo-Wschodniej. W jej ramach pasażerowie będą mogli nie tylko latać samolotami z najbardziej ekologicznej floty w Europie, ale również z łatwością przemieszczać się w miejscu docelowym, dzięki konkurencyjnym cenom w powietrzu i na lądzie. Podczas rezerwacji lotu na stronie Wizz Air lub za pośrednictwem aplikacji, klienci mogą bezpośrednio wynająć wybrany pojazd i uzyskać dostęp do całej floty SIXT dostępnej w poszczególnych miejscach. SIXT oferuje pasażerom indywidualną ofertę w każdej kategorii cenowej – od kompaktowych aut miejskich, przez sportowe kabriolety po przestronne rodzinne vany. Oferta SIXT to nie tylko bogaty wybór nowych i komfortowo wyposażonych modeli różnych producentów, ale także najwyższej jakości, wielokrotnie nagradzana obsługa klienta.

Umowa pomiędzy SIXT i Wizz Air dotyczy prawie wszystkich miejsc z siatki połączeń linii w 44 krajach. Ponadto SIXT zostanie partnerem w programie Wizz Air – “Flight Credit”. Przy każdym wynajęciu pojazdu, klienci otrzymają 5% ceny na konto Wizz Air do wykorzystania na zakup nowych biletów lub usług dodatkowych.

József Váradi, prezes Wizz Air, powiedział:  Wizz Air stara się zapewnić wszystkim pasażerom doskonałą ofertę cenową i najwyższy poziom obsługi na każdym etapie – od momentu rezerwacji, aż do samego końca podróży. Wyjątkowe partnerstwo z SIXT umożliwi naszym klientom wygodne wynajęcie świetnych pojazdów w miejscach docelowych z rozległej siatki połączeń Wizz Air. Mamy nadzieję, że podróżni skorzystają z łatwego systemu rezerwacji i komfortowych aut naszego partnera.

Regine Sixt, vice prezes zarządu Sixt: Ogromnie cieszymy się ze współpracy z Wizz Air. Nasze firmy to odnoszące sukcesy, popularne marki międzynarodowe, które oferują atrakcyjne warunki podróży. Klienci Wizz Air mogą teraz doświadczyć doskonałej obsługi w SIXT, skorzystać z innowacyjnych usług oraz wymarzonych samochodów. Jesteśmy przekonani, że dzięki temu ich wspomnienia z podróży będą jeszcze bardziej wyjątkowe.

O SIXT

Z siedzibą w Pullach, przy Monachium, SIXT SE jest międzynarodowym dostawcą wysokiej jakości usług mobilnych, w którego ofercie znajdują się następujące usługi: SIXT rentSIXT share i SIXT ride. SIXT jest liderem na niemieckim i austriackim rynku, specjalizującym się w wynajmie samochodów i jedną z większych, niezależną od producentów, firmą oferującą pełne usługi leasingowe. Rezerwacji aut można dokonywać poprzez aplikację. SIXT działa w blisko 110 krajach na całym świecie. Silne strony firmy to konsekwentna koncentracja na potrzebach rynku, kultura innowacji, wszechstronna wiedza technologiczna, duży udział samochodów premium we flocie oraz atrakcyjny stosunek ceny do wydajności. Grupa SIXT osiągnęła przychody w wysokości 2,93 mld euro (2018) i jest jednym z najbardziej rentownych dostawców usług mobilności na świecie. SIXT SE, dominująca spółka grupy, jest notowana na giełdzie we Frankfurcie od 1986 roku (akcje WKN: 723132, akcje uprzywilejowane: 723133). http://about.sixt.com

Źródło: apriori-communications