Wizz Air, najbardziej zielona linia lotnicza w Europie i największy niskokosztowy przewoźnik w Europie Środkowo-Wschodniej, ogłasza wprowadzenie od 1 maja – w trosce o zdrowie i samopoczucie swoich klientów i załogi – dodatkowych zasad dotyczących higieny.  

Fot: Robert Śliwiński

Chcąc upewnić się, że zdrowie pasażerów i załogi pozostają niezagrożone, Wizz Air – zgodnie z przepisami rządowymi – wdraża nowe procedury. Mają one na celu pomóc zachować  dystans fizyczny podczas wchodzenia na pokład oraz utrzymać czystość w samolocie. Aby zminimalizować interakcję na lotnisku, pasażerowie powinni dokonywać odprawy oraz opłat – na przykład za dodatkowy bagaż – online. W szczególności zaleca się korzystać z punktów samodzielnego nadania bagażu – tam, gdzie są dostępne – oraz szybkich kontroli bezpieczeństwa (fast track) na lotniskach. Pasażerowie są proszeni o przestrzeganie nowych zasad dotyczących zachowywania dystansu fizycznego podczas wchodzenia na pokład oraz jego opuszczania. 

Mimo że filtry HEPA znajdujące się we wszystkich samolotach Wizz Air odfiltrowują z powietrza w kabinie 99,7% wirusów i bakterii, załoga oraz pasażerowie zostaną zobowiązani nosić maski podczas całego lotu. Personel pokładowy będzie rozdawał każdemu pasażerowi chusteczki dezynfekujące. W celu zmniejszenia kontaktu fizycznego, zachęca się do płatności zbliżeniowych podczas zakupów na pokładzie. Z samolotów zostaną usunięte magazyny pokładowe.  W przypadku lotów o większym obłożeniu, załoga będzie dbać o zachowanie odstępów między pasażerami

Wizz Air będzie kontynuować rygorystyczny dzienny harmonogram czyszczenia całej czynnej floty, z dezynfekcją  samolotu w nocy zgodnie z oficjalnymi wytycznymi. Materiał video/ film podsumowujący i objaśniający nowe zasady Wizz Air można obejrzeć tu: 

József Váradi, prezes Wizz Air, powiedział: – Zdrowie i samopoczucie pasażerów oraz załogi zawsze miało dla nas ogromne znaczenie. Ponieważ rośnie liczba pasażerów i rozwijamy naszą działalność, środki bezpieczeństwa, które wdrażamy pozwolą na stworzenie możliwie najlepszych warunków sanitarnych. Zachęcamy klientów do obejrzenia filmu, aby uzyskać więcej informacji na temat naszych nowych środków bezpieczeństwa i ochrony zdrowia. Wierzymy, że wprowadzony regulamin Wizz Air pomoże pasażerom poczuć się swobodniej podczas podróży z nami, gdyż nadal będziemy służyć naszym klientom, teraz przy zwiększonych środkach higieny.

Źródło: A PRiori Communications