Jednym z głównych celów mojego pobytu w Polsce było lotnisko w Malborku (EPMB). W zasadzie to leży ono w Królewie Malborskim, ale powszechnie jest rozpoznawane jako Malbork. To właśnie tu stacjonuje 22 Baza Lotnictwa Taktycznego, która ma na swoim wyposażeniu myśliwce MiG-29. Dodatkową mobilizację dały mi Tureckie Siły Powietrzne, które przebywały w Malborku podczas corocznej misji NATO Air Policing. Także oprócz MiG-29 były do złapania jeszcze F-16, no i jak zawsze była nadzieja na odwiedziny ewentualnych gości.

Na miejscu okazało się, że na brak akcji nie można narzekać. W środę dotarłem do Malborka w godzinach popołudniowych, a czwartek spędziłem tam od rana do wieczora, gdzie przed południem miałem prywatny „air show” nad bazą, a po południu dołączył do mnie Kamil, z którym nie widziałem się już kilka lat. Ponownie brakowało mi ogniskowej, gdyż 200mm to zbyt krótko na myśliwce, ale mimo wszystko bardzo cieszę się z rezultatów i tego co widziałem. Korzystałem z jednego miejsca na końcu pasa 26, które jest dobre do wylotów, jak i przylotów. Miałem to szczęście, że wiatr się zmienił ze wschodniego na zachodni i dzięki temu w ciągu dwóch dni mogłem zrobić różne kadry.

Wkrótce postaram się przybliżyć kolejną część wyjazdu.

Po więcej wpisów z naszych fotograficznych wypraw zapraszam do tego LINKU.

Ponad to, prowadzimy serię wpisów o MUZEACH POMNIKACH lotniczych, do których również zapraszamy (kliknij w podświetlony tekst).

Pozdrawiam

Przemek