Regionalny przewoźnik Minoan Air ogłosił plany uruchomienia nowej usługi pomiędzy Edynburgiem i Oxfordem.

Loty będą odbywać się dwa razy dziennie w poniedziałki, wtorki i czwartki. Usługa ta zostanie uruchomiona 4 marca. Na tej trasie przewoźnik będzie używał samolotów typu Fokker 50.

„Lot z lotniska Oxfort na lotnisko w Edynburgu potrwa 1,5 godziny. Dla porównania czas podróży pociągiem to około 6 godzin. Z usług tych zapewne skorzystają biznesmeni którzy chcą szybko odbyć podróż w cenach porównywanych do cen usług lądowych” – powiedział Dyrektor Zarządzający Oxford Airport Andi Pargeter.

Zarząd lotniska London Oxford zmienił nazwę w 2009 roku na Oxford Airport, mając nadzieję na zwiększenie popularności na arenie międzynarodowej. Oxford Airport oddalony jest około 60km od brytyjskiej stolicy, Londynu.

Minoar Air to grecka linia lotnicza z siedziba w Heraklionie, powstała we wrześniu 2011 roku. W swojej flocie linia posiada 4 sztuki Fokker 50, kolejne 3 samoloty tej marki są zamówione. Jeszcze w tym roku przewoźnik  planuje rozpocząć usługi na kolejnych czterech trasach z Oxford Airport do Monachium , Amsterdamu, Kopenhagi i Dublina.

 

Zródło: BBC

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *