Musical „Piloci” Teatr Muzyczny ROMA

„PILOCI” to pełna emocji musicalowa opowieść o miłości brutalnie przerwanej przez II wojnę światową. Wielkie uczucie łączące Jana, młodego polskiego pilota wojskowego i Ninę, warszawską aktorkę kabaretową i piosenkarkę, rozgrywa się na tle wydarzeń historycznych lat 30. i 40. ubiegłego wieku, – przede wszystkim Bitwy o Anglię, w której doniosłą rolę odegrali polscy piloci.

Nie jest to dokumentalny zapis wydarzeń historycznych, ani próba odtworzenia dziejów któregokolwiek z polskich dywizjonów lotniczych uczestniczących w walce o panowanie nad angielskim niebem w 1940 roku. To fikcyjna fabuła, dla której pewne wydarzenia historyczne były oczywistą inspiracją – ale jej przebieg, główni bohaterowie i konstrukcja poszczególnych scen są od początku do końca wytworem wyobraźni i inwencji twórczej autora libretta. Przesłuchania do ról odbyły się w październiku i listopadzie zeszłego roku. Zgłosiło się do nich blisko 600 osób. Ostatecznie wyłoniono ponad 60 aktorów, wokalistów i tancerzy, którzy wezmą udział w realizacji musicalu. Są wśród nich artyści, którzy brali już udział we wcześniejszych spektaklach w TM ROMA, ale są i tacy, dla których będzie to debiut na tej scenie.

Pierwsze próby zaczęły się w kwietniu, a próby reżyserskie na dużej scenie – ze scenografią, kostiumami i rekwizytami – trwają od połowy sierpnia. Filmy, animacje i cyfrową scenografię – integralne elementy inscenizacji – przygotowuje Platige Image. Premiera odbędzie się już 7 października, będą również dwa spektakle przedpremierowe w dniach 5 i 6 października.

W kasach Teatru oraz na stronie internetowej www.teatrroma.pl można kupować bilety zarówno na pokazy przedpremierowe, jak i na wszystkie spektakle zaplanowane do końca roku. Jak zwykle w TM ROMA główne role będą miały podwójną, a czasami nawet potrójną obsadę. To konieczność, gdy spektakl grany jest 7 razy w tygodniu (poniedziałki są wolne, ale w sobotę spektakl pokazywany jest dwa razy). Ponieważ zespół jest bardzo liczny, ogromną rolę do odegrania ma tutaj pozostający zwykle w cieniu dział Koordynacji Pracy Artystycznej, którego obowiązkiem jest między innymi ustalenie obsady na każdy spektakl w takim sposób, aby występy w spektaklu nie kolidowały z ewentualnymi innymi zobowiązaniami, jakich wcześniej mogli się podjąć wokaliści, aktorzy i tancerze. „Piloci” to trzeci polski musical na deskach TM ROMA, ale pierwszy adresowany do widzów dorosłych. Wcześniejsze – „Piotruś Pan” i „Akademia Pana Kleksa” były tytułami familijnymi.

Źródło: teatrroma.pl

Ten wpis został opublikowany w kategorii Informacje i oznaczony tagami , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.