Wizz Air, największa niskokosztowa linia lotnicza w Europie Środkowo-Wschodniej, rozpoczęła w sobotę loty na nowej trasie z Gdańska do Tromsø w Norwegii. Najnowsze połączenie WIZZ odbywa się trzy razy w tygodniu, we wtorki, czwartki i soboty. Bilety są dostępne w sprzedaży na wizzair.com lub za pośrednictwem bezpłatnej aplikacji mobilnej WIZZ. Ceny zaczynają się od 59 PLN* i, zgodnie z nową polityką bagażową WIZZ, zawierają bezpłatny bagaż podręczny o wymiarach maksymalnych 55x40x23cm.

Tromsø, miasto w północnej części Norwegii, jest głównym ośrodkiem kulturalnym położonym powyżej koła podbiegunowego oferującym szeroki wybór atrakcji. Miasto słynie z doskonałych punktów obserwacyjnych zorzy polarnej. Tromsø to nowy kierunek w stale rozwijającej sie siatce połączeń WIZZ – linia oferuje obecnie niskokosztowe loty ze 144 lotnisk w Europie i poza jej granicami.

Od pierwszego lotu Wizz Air w 2004 roku, linia sukcesywnie rozwija swoją ofertę z Gdańska.W okresie od stycznia do listopada 2017 roku Wizz Air przewiózł prawie 2 miliony pasażerów na trasach z i do Gdańska. Rok 2017 jest rokiem wielkiego zaangażowania WIZZ w działalność w Gdańsku. Linie lotnicze ogłosiły umieszczenie szóstego samolotu w bazie na lotnisku im. Lecha Wałęsy, ogłaszając nowe trasy do ekscytujących miejsc, takich jak Lizbona w Portugalii, Wilno na Litwie, Lwów na Ukrainie i Tromsø w Norwegii.

Wraz z nową trasą do Tromsø, Wizz Air oferuje aktualnie 33 trasy z Gdańska do 14 krajów.

NAJNOWSZA TRASA WIZZ AIR Z GDAŃSKA:

Kierunek

Dni

Data rozpoczęcia

Cena od*

Tromsø

wtorek, czwartek, sobota

16 grudnia


59 PLN

Gabor Vasarhelyi, manager ds. komunikacji w Wizz Air powiedział: “Po niedawnym ogłoszeniu trasy z Gdańska do Lwowa, z radością ogłaszamy uruchomienie wyjątkowo atrakcyjnego połączenia do Tromso. To kolejny długo oczekiwany kierunek w naszej wciąż rozwijającej się gdańskiej siatce połączeń. Niskokosztowe połączenie WIZZ z z Gdańska do Tromsø będzie odbywać się trzy razy w tygodniu, co pozwoli naszym pasażerom poznać uroki tego nowoczesnego miasta Arktyki z ciekawym wyborem wydarzeń kulturalnych i zachwycającą przyrodą. Jesteśmy przekonani, że nowe połączenie ucieszy też turystów z Norwegii, którzy chętnie poznają Pomorze. Z ogromnym zaangażowaniem działamy na rzecz naszych klientów w regionie gdańskim i mamy nadzieję na dalszą owocną współpracę z Portem Lotniczym w Gdańsku. Nasza polska załoga serdecznie zaprasza Państwa na pokład!”

*bilet w jedną stronę z podatkami i opłatami obowiązkowymi

** ACI sugeruje tworzenie 750 lokalnych miejsc pracy na każdy 1 mln przewiezionych pasażerów w ciągu roku

Źródło: apriori-communications.com