Kolejna wizyta na Stansted przyniosła 3 samoloty rządowe trafione w jedną godzinę. Co prawda są to dość regularni goście na tym lotnisku, ale mała odległość czasowa między nimi pozwoliła oszczędzić pół dnia. Zanim pojechałem na wylot pierwszego z nich, przeszedłem się wzdłuż siatki lotniska przy strefie biznesowej. Można tam zobaczyć zaparkowane samoloty VIP i biz jety, a także flotę Titana. Titan Airways posiada 10 samolotów (A318, A20, A321, B737, B757, B767), a mi się udało zarejestrować 40% ich floty w jednym kadrze. Ze względu na bliską odległość B757 od siatki, musiałem wykonać zdjęcie telefonem.

B757 Titan Airways G-ZAPX

B757 – Titan Airways G-POWH

Titan Airways fleet

Gulfstream G-V

Gulstreams M-ALAY & 4K-LAR

Pierwszą rządówką tego dnia był „regular” A6-HRM, nr lotu DUB1 – Dubai Air Wing / Royal Flight. Wystartował o godzinie 12:20

Tuż po jego wylocie szybko udałem się an drugą stronę lotniska, na próg pasa 22, gdzie mogłem na niebie fotografować przyloty. Dobrze, że z niewielkim opóźnieniem przyleciał China Southern Cargo, bo nie liczyłem w ogóle, że go złapię. B777F B-2072

Niestety pogoda się pogarszała z minuty na minutę, a sporadyczne przebłyski słońca, nie wystarczały, aby mieć wystarczająco szczęścia. Kolejna rządówka B737-900 BBJ3 (nr boczny 9K-GCC) przyleciała z Genewy o godzinie 12:55 (lot KUG004) – State of Kuwait.

O 13:20 na niebie ukazał się A319CJ należący do Oman – Royal Flight (lot ORF6), reg A4O-AJ

Po tym przylocie czym prędzej udałem się w stronę auta, gdyż zrobiło się już bardzo zimno i wietrznie. Niemniej zaliczam dzień do udanych, tym bardziej, że wszystko odbyło się w dość krótkim czasie. Jako ciekawostkę dodam, że w ciągu 40 minut przyleciało dziewięć samolotów Ryanaira, który ma tu swoją największą bazę w Europie. Stansted przeciętnemu spotterowi kojarzy się właśnie z tymi liniami i zdecydowana większość jest zdania, że tu się nic nie dzieje. Mam nadzieję, że te kilka chwil na Stansted przybliżą Wam potencjał tego miejsca.

Ryanair Ei-GDS

easyJet Europe OE-LQD

Pozdrawiam

Przemek