Wizz Air, jedna z najszybciej rozwijających się linii lotniczych w Europie i największy niskokosztowy przewoźnik w Europie Środkowo-Wschodniej, ogłasza najnowsze statystyki dotyczące ruchu i nowy rekord w historii firmy. Ponad 30 milionów pasażerów zostało przewiezionych w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy, ponieważ liczba operacji w całej Europie wzrosła o 24% w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku.

W ramach największego rozwoju operacyjnego w historii Wizz Air, rozpoczętego na początku marca, przewoźnik dodaje łącznie 700 lotów tygodniowo i planuje dostawę 21 samolotów Airbus do europejskich baz w ciągu zaledwie 17 tygodni. Przewoźnik dodał 1 samolot do bazy w Katowicach, 1 do bazy we Wrocławiu i kolejny samolot do Bazy w Warszawie.

W czasie zaledwie ośmiu tygodni Wizz Air rozszerzył swoją europejską siatkę połączeń o 34 niskokosztowe trasy w i trzy nowe miejsca docelowe: Ateny w Grecji, Charków na Ukrainie i austriacką stolicę, Wiedeń. Linia lotnicza nadal inwestuje i rozwija swoją działalność w regionach, które obsługuje, stymulując rynek i tworząc nowe miejsca pracy dzięki ośmiu nowo rozmieszczonym samolotom Airbus w czterech bazach w Wielkiej Brytanii, Polsce i na Węgrzech. W Polsce przewoźnik w ciągu 2 miesięcy uruchomił 10 połączeń: z Katowic do Lwowa i Aten, z Poznania do Dortmundu i Reykjawiku, z Warszawy do Bordeaux z Wrocławia do Bari, Bazylei, Goeteborga, Porto oraz Kutaisi.

Dynamiczny rozwój operacji Wizz Air przekłada się na wysoką jakość usług, szeroki wybór lotów oraz łatwy system rezerwacji online, oferując niezapomniane wrażenia w ponad 140 ekscytujących miejscach w Europie i poza nią. Wizz Air zachęca klientów do używania #WIZZaroundEurope w mediach społecznościowych, aby zdobyć fantastyczne nagrody. Do tej pory klienci Wizz Air wygrali ponad 15 bonów WIZZ o wartości ponad 8 000 euro, dając szczęśliwym zwycięzcom możliwość poznania różnych miejsc z siatki WIZZ.

Jesteśmy dumni z nowego rekordu, który jest kolejnym ważnym kamieniem milowym w historii WIZZ. Ponad 30 milionów pasażerów podróżujących służbowo lub turystycznie skorzystało z oferty WIZZ w naszej rozległej i zróżnicowanej siatce połączeń”- podkreśla Sorina Ratz, p.o. dyrektora ds. komunikacji korporacyjnej w Wizz Air, „Wciąż jesteśmy jedną z najszybciej rozwijających się w Europie linią lotniczą, co roku odnotowując silny i stały dwucyfrowy wzrost, zapewniając jednocześnie naszym klientom jeszcze więcej możliwości podróżowania po naprawdę niskich cenach. Zachęcamy do poznawania naszej europejskiej siatki. Załoga Wizz Air serdecznie zaprasza Państwa na pokład.”

Źródło, zdjęcie: apriori-communications