Wizz Air, najszybciej rozwijająca się linia lotnicza w Europie i największy niskokosztowy przewoźnik w Europie Środkowo-Wschodniej, rozpoczął operacje na nowych trasach z Gdańska, Wrocławia i Warszawy. Kilkoma lotami tygodniowo, przewoźnik zapewni połączenie tych miast z Charkowem, Wiedniem i Marrakeszem. Bilety można rezerwować na wizzair.com lub za pośrednictwem aplikacji mobilnej WIZZ, a ich ceny rozpoczynają się już od 39 złotych* i zawierają bagaż podręczny o wymiarach maksymalnych 40x30x20 cm.

Charków, ukraińskie miasto położone nieopodal granicy z Rosją, jest doskonałym przykładem architektury monumentalnej, z jednym z największych placów na świecie. Złoty wiek sowieckiego przemysłu przyciągnął tu inżynierów i naukowców, których wnuki przekształcają dziś Charków w centrum IT z prężnie działającą sceną muzyki rockowej.

Stolica Austrii, Wiedeń, będący niegdyś centrum monarchii Habsburgów, zachwyca dostojnymi budynkami: barokowym Belwederem i pałacem Schönbrunn, czy klasycystycznymi rezydencjami z XIX w. przy słynnej Ringstrasse. To miasto jest także kolebką muzyki klasycznej. Ściągali do niego i żyli w nim najwybitniejsi kompozytorzy – Mozart, Haydn czy Beethoven, a ich duch wyczuwalny jest do dziś.

Podróż do Marrakeszu to zanurzenie się w świat zmysłów – oszałamia ogromne bogactwo dźwięków, wzorów i kolorów. Leżące u podnóża Atlasu Wysokiego miasto słynie z żywiołowości, bogatej kultury i wspaniałych zabytków religijnych. Będąc w nim, nie wolno ominąć uważanych za jedne z najlepszych na świecie, tradycyjnych targowisk, na których oferowana jest nieskończona ilość przypraw, ubrań, rękodzieła i przedmiotów domowych. Dawny charakter miasta zachowany jest nawet w miejscach z założenia nowoczesnych, takich jak współczesne dzielnice i centra handlowe.

Wizz Air oferuje obecnie w sumie 162 trasy do 30 krajów z ośmiu lotnisk w Polsce zapewniając przystępne ceny dla osób podróżujących w różnych celach.

Pierwszy lot Wizz Air z Polski odbył się w 2004 roku. Od tego czasu linia stała się jednym z największych przewoźników w kraju. W pierwszych dziewięciu miesiącach 2018 roku, na niskokosztowych trasach w polskiej siatce połączeń WIZZ przewiózł ponad 7 mln pasażerów, co stanowi wzrost o 18% w porównaniu z analogicznym okresem w poprzednim roku. Na terenie całego kraju, działalność Wizz Air w bieżącym roku wesprze w sumie ponad 6000** miejsc pracy w branżach pokrewnych.

NOWE TRASY WIZZ AIR Z POLSKI

Wylot

Kierunek

Dni

Data rozpoczęcia

Ceny od*

Gdańsk

Charków

środa, niedziela

28 października

39 PLN

Wrocław

Charków

środa, niedziela

28 października

39 PLN

Warszawa

Wiedeń

5 dni w tygodniu

28 października

99 PLN

Warszawa

Marrakesz

środa, niedziela

31 października

129 PLN

Andras Rado, manager ds. komunikacji korporacyjnej w Wizz Air, powiedział: “Cieszymy się z uruchomienia nowych tras z Polski łączących Gdańsk i Wrocław z Charkowem oraz Warszawę i Wiedeń z Marrakeszem. Dla osób szukających ciekawych miejsc na weekendowy wypad, Wiedeń i Charków będą doskonałym wyborem. Z kolei Marrakesz sprawdzi się jako kierunek na dłuższe wakacje. Jesteśmy przekonani, że te wyjątkowe miasta szybko zyskają popularność wśród klientów z Polski. Nasza załoga serdecznie zaprasza Państwa na pokład WIZZ!”

*bilet w jedną stronę, z podatkami i opłatami obowiązkowymi

** ACI sugeruje tworzenie 750 lokalnych miejsc pracy na każdy 1 mln przewiezionych pasażerów w ciągu roku

Źródło: apriori-communications.com