Wizz Air, najszybciej rozwijająca się linia lotnicza w Europie, została uznana Najlepszą Niskokosztową Linią Lotniczą w Europie Środkowo-Wschodniej i otrzymała nagrodę dla Najlepszego Personelu Pokładowego od pasażerów z regionu. Wyróżnienie jest przyznawane przez pasażerów podczas Plebiscytu organizowanego przez portal pasazer.com. Nagrody CESAAR zostały wręczone na uroczystej gali w Poznaniu.

Otrzymane nagrody, które są jednymi z najbardziej prestiżowych wyróżnień w branży, to dowód uznania dla zaangażowania, silnego rozwoju siatki połączeń oraz doskonałych wyników Wizz Air. Pasażerowie docenili linię za wysoki poziom usług i obsługi klientów. 

Wyjątkowo udany rok linii został również dostrzeżony i doceniony przez Kapitułę Plebiscytu złożoną z ekspertów branży lotniczej w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, przedstawicieli mediów oraz ekspertów rynku: József Váradi, założyciel i prezes Wizz Air otrzymał tytuł Menedżera Roku. 

W 2018 roku, ponad 9mln pasażerów wybrało podróże z WIZZ na trasach w polskiej siatce połączeń, co stanowi wzrost o 14% w porównaniu z poprzednim rokiem. W 2019 roku, linia Wizz Air będzie dysponować łącznie 29 samolotami w Polsce, a zespół pracowników WIZZ będzie składać się z ponad 1000 osób zatrudnionych w pięciu bazach: w Warszawie, Katowicach, Gdańsku, Krakowie i Wrocławiu. Ponadto przewoźnik oferuje niskokosztowe połączenia ze Poznania, Szczecina, Lublina oraz Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury. WIZZ nie tylko zapewnia niskokosztowe podróże lotnicze między Polską a innymi krajami Europy, ale również korzystnie wpływa na rozwój lokalnego zatrudnienia w branży lotniczej i turystycznej wspierając ponad 8000 miejsc pracy w sektorach pośrednio związanych z działalnością linii w Polsce. Polska siatka połączeń WIZZ to 169 tras do 28 krajów. 

Stephen Jones, zastępca dyrektora generalnego i wiceprezes Wizz Air, powiedział: – Jesteśmy dumni z uznania przez naszych lojalnych klientów z Europy Środkowo-Wschodniej, dzięki którym otrzymaliśmy tak ważne wyróżnienie jakim jest nagroda dla Najlepszej Niskokosztowej Linii Lotniczej w regionie. 2018 był najbardziej udanym rokiem naszej działalności w Polsce: przewieźliśmy ponad 9 milionów pasażerów, uruchomiliśmy 25 niskokosztowych tras, a nasza załoga w Polsce to ponad 1000 pracowników. W 2019 roku oferujemy prawie 11 milionów miejsc w sprzedaży i zamierzamy rozbudowywać naszą siatkę połączeń. Z zaangażowaniem będziemy rozwijać się w Polsce i Europie oferując niskokosztowe usługi i wysoką jakość obsługi. Nasza polska załoga serdecznie zaprasza Państwa na pokład!”

Paweł Cybulak, dyrektor plebiscytu i redaktor naczelny portalu pasazer.com, powiedział: – Już 15. raz wybieramy najlepszą linię lotniczą, tym razem w całej Europie Środkowo-Wschodniej. Podczas tegorocznej edycji plebiscytu, pasażerowie z 16 krajów nagrodzili najlepsze linie „lotniczymi Cezarami”. Ranking opiera się na opiniach zweryfikowanych pasażerów, którzy odbyli swoją podróż na pokładzie samolotu. Dzięki współpracy z partnerami działającymi na rynku Europy Środkowo-Wschodniej: pośrednika sprzedaży online eSky oraz lokalnych serwisów lotniczych, możliwe było przeprowadzenie badania na wyselekcjonowanej grupie klientów, którzy rzeczywiście korzystali z usług konkretnych linii lotniczych. Jako jeden z niewielu organizatorów, dużą wagę przywiązujemy do weryfikacji ocen opartych na opiniach osób, które rzeczywiście skorzystały z podróży lotniczej. W tym roku było ich blisko 40 tys. Ma to bezpośrednie przełożenie na szczególną wiarygodność oraz przede wszystkim, nawysoką rangę wydarzenia. Nasz coroczny plebiscyt, zwany w tym roku „The CEESAR Awards”, jest najważniejszym plebiscytem z nagrodami dla branży lotniczej od 2004 roku. Zarówno liczba zweryfikowanych głosujących, jak i obecność najbardziej wpływowych interesariuszy sektora na gali poznańskiej podkreśla wagę głosowania i wydarzenia. Gala to nie tylko moment uznania dla najlepszych, ale także szansa dla przedstawicieli branży do spotkania się z konkurentami i partnerami biznesowymi w wyjątkowym środowisku. Chciałbym niniejszym pogratulować Wizz Air zdobycia pierwszego miejsca w kategorii najlepszej taniej linii lotniczej w regionie Europy Środkowo-Wschodniej w 2018 r., 1. miejsca dla najlepszego personelu pokładowego w Europie Środkowo-Wschodniej i podkreślić, że branża docenia działalność Wizz Air i jej menedżerów.

Źródło, zdjęcie: apriori-communications