Wizz Air, najbardziej zielona linia lotnicza* w Europie i największy niskokosztowy przewoźnik w Europie Środkowo-Wschodniej, ogłasza dzisiaj, że lotnisko Paryż-Orly zostanienajnowszympunktem, który dołączy do stale rosnącej siatki połączeń WIZZ w marcu 2020 roku. Loty z Warszawy i Budapesztu będą odbywać się codziennie. Bilety na długo oczekiwane nowe trasy są dostępne już w sprzedaży, a ich ceny rozpoczynają się od 89 PLN**.

Picture by Lesley Martin 20 December 2019 Wizz Air launch their Budapest flight from Edinburgh Airport. All images © Lesley Martin 2019. Free first use only for editorial in connection with the commissioning client’s press-released story. All other rights are reserved. Use in any other context is expressly prohibited without prior permission. © Lesley Martin 2019 e: lesley@lesleymartin.co.uk t: 07836745264

Położone około 15 kilometrów od centrum Paryża, Orly jest jedną z głównych bram do najbardziej romantycznego miasta na świecie. Dzięki najnowszym trasom Wizz Air ponad 250 000 pasażerów będzie miało szansę, aby odkrywać słynne paryskie muzea i restauracje w wygodny i niedrogi sposób. Z kolei dla osób wybierających się w podróż w celach biznesowych to szansa na ograniczenie kosztów i czasu. Mieszkańcy francuskiej stolicy oraz całego regionu Ile de France zyskają łatwy dostęp do wschodzących miast Europy Środkowej  – Warszawy i Budapesztu dzięki niskim taryfom oraz wysokiej jakości obsłudze na pokładzie WIZZ. Nowe usługi będą wspierać utworzenie niemal 200 miejsc pracy*** w branżach pośrednio związanych z działalnością linii.

Loty z Warszawy będą odbywać się na pokładzie Airbusa A321ceo, jednego z najbardziej wydajnych samolotów wąskokadłubowych na świecie. Flota Wizz Air jest jedną z najmłodszych w Europie – ze średnim wiekiem samolotu wynoszącym 4,7 lat.W efekcie, Wizz Air jest linią z najmniejszym śladem środowiskowy w Europie z emisją CO2 na poziomie 57,2 g/km/pasażera*.

Jednocześnie Wizz Air zainaugurował loty na najnowszych trasach z Warszawy i Gdańska do Edynburga w Szkocji. Bilety na nowe połączenia są w sprzedaży i można je zarezerwować na stronie wizzair.com. Ceny rozpoczynają się od 59 zł * Loty z do Edynburgu będą obsługiwane trzy razy w tygodniu z Gdańska i cztery razy w tygodniu z Warszawy.

Picture by Lesley Martin 20 December 2019 Wizz Air launch their Budapest flight from Edinburgh Airport. All images © Lesley Martin 2019. Free first use only for editorial in connection with the commissioning client’s press-released story. All other rights are reserved. Use in any other context is expressly prohibited without prior permission. © Lesley Martin 2019 e: lesley@lesleymartin.co.uk t: 07836745264

Najnowsze połączenia Wizz Air do stolicy Szkocji wzmocnią relacje biznesowe, a także będą stymulować sektory turystyki i hotelarstwa w obu krajach. Z ogłoszonymi dziś trasami do Paryża-Orly Wizz Air oferuje obecnie łącznie 184 trasy do 28 krajów z Polski. W ramach ciągłej ekspansji w Polsce linia lotnicza rozbudowuje swoją polską sieć.

W 2020 r. Wizz Air będzie miał 13 milionów miejsc w sprzedaży do i z Polski, co zapewni pasażerom naprawdę niedrogie możliwości podróży, przyczyniając się do lokalnej gospodarki i stymulując turystykę.

NAJNOWSZE TRASY WIZZ AIR Z PARYŻA ORLY

Trasa Dni Data rozpoczęcia Ceny od**
Warszawa codziennie 29 marca 2020 89 PLN
Budapeszt codziennie 29 marca 2020 89 PLN

NAJNOWSZE URUCHOMIONE TRASY WIZZ AIR Z POLSKI

Trasa Dni Data rozpoczęcia Ceny od**
Warszawa – Edynburg poniedziałek, środa, piątek, niedziela 18 grudnia 2019 59 PLN
Gdansk-Edynburg wtorek, czwartek, sobota 19 grudnia 2029 59 PLN

Marion Geoffroy, Chief Corporate Officer w Wizz Air, powiedział: – Paryż to jedno z najwspanialszych miast na świecie, dlatego jesteśmy ogromnie szczęśliwi, że zaznaczamy kolejny punkt na jego mapie. Orly jest lotniskiem z imponującą historią i dogodnym dostępem do kultowych zabytków w sercu Paryża, takich jak Luwr i wieża Eiffla. Zależy nam na tworzeniu nowych połączeń między zachodem i centrum Europy umożliwiając obywatelom zdobywanie nowych doświadczeń oraz nawiązywaniu przyjaźni i relacji biznesowych. Co najważniejsze, czynimy to bez zbędnych kosztów środowiskowych, nie latając z pustymi siedzeniami w klasie biznes. Nasza flota – jedna z najmłodszych w Europie – napawa nas dumą. Nasza załoga serdecznie zaprasza Państwa na pokład najnowocześniejszych samolotów WIZZ.

* emisja dwutlenku węgla Wizz Air była najniższa wśród europejskich linii w listopadzie 2019 roku (57,2 g/km/passenger)

** bilet w jedną stronę z podatkami I opłatami obowiązkowymi

*** ACI sugeruje tworzenie 750 miejsc pracy na każdy 1 milion przewiezionych pasażerów

Źródło, zdjęcia: