Wizz Air, największa niskosztowa linia lotnicza w Europie Środkowo-Wschodniej oraz wiodący niskokosztowy przewoźnik na Ukrainie, ogłasza dzisiaj otwarcie nowej bazy 1 lipca 2020 roku, która będzie drugą i najnowszą bazą WIZZ w kraju. W bazie na międzynarodowym lotnisku im. Daniela Halickiego zostanie umieszczony 1 samolot typu Airbus A320. Wizz Air uruchomi 7 nowych połączeń: z Lwowa do Billund w Danii, Tallina w Estonii, Lizbony w Portugalii, Hamburga w Niemczech i Szczecina w Polsce, a także z Charkowa do Tallina i Berlina. Bilety dostępne są już w sprzedaży na stronie wizzair.com lub za pośrednictwem aplikacji mobilnej WIZZ. Ceny zaczynają się od 14,99 euro*.

Oferując połączenia z Lwowa i Charkowa, Wizz Air zapewnia pasażerom z Ukrainy nowe możliwości podróżowania do pięciu różnych krajów. To kolejny etap rozwoju oferty przystępnych podróży dla Ukraińców, a także wsparcie ekonomii i lokalnego rynku pracy w branży lotniczej i turystycznej.

Bezpieczeństwo pasażerów oraz załogi zawsze było priorytetem Wizz Air. Linia ostatnio ogłosiła wdrożenie szeregu dodatkowych procedur, aby pomóc zachować dystans fizyczny podczas wchodzenia na pokład oraz utrzymać czystość w samolocie. Nowe zasady są łatwe do przestrzegania i zapewniają możliwie najlepsze warunki sanitarne. Pasażerowie są proszeni o dokonywanie w miarę możliwości rezerwacji online, włącznie z odprawą online, korzystania z punktów samodzielnego oddania bagażu (self bag drop), a także wyboru płatności zbliżeniowych podczas zakupów na pokładzie. Należy pamiętać o konieczności podróżowania w maseczce, ponieważ noszenie masek na pokładzie jest obowiązkowe dla załogi oraz pasażerów. Samolot jest czyszczony kilka razy dziennie, a w nocy poddawany dezynfekcji. Załoga będzie rozdawać pasażerom chusteczki dezynfekujące podczas wchodzenia na pokład, a także obserwować odległość między miejscami zajmowanymi przez pasażerów podczas lotów, gdy współczynnik obłożenia na to pozwoli. Wizz Air uruchamia również specjalną kampanię informacyjną w kontekście COVID-19, aby dostarczyć pasażerom praktycznych wskazówek na temat bezpieczeństwa podróży. 

Materiał video podsumowujący i objaśniający nowe zasady można obejrzeć tu: 

George Michalopoulos, dyrektor handlowy w Wizz Air, powiedział: – Z przyjemnością ogłaszamy rozwój naszej ukraińskiej siatki połączeń, wdrażając jednocześnie zwiększone środki w zakresie zdrowia. Dzisiejsze wydarzenie to kolejny kamień milowy w historii WIZZ na Ukrainie – ogłoszenie otwarcia bazy we Lwowie oraz uruchomienie 5 nowych tras od lipca. Ponadto ogłaszamy 2 nowe trasy do Charkowa. Ta inwestycja podkreśla nasze długoterminowe zaangażowanie w tym kraju. 

NAJNOWSZE TRASY WIZZ AIR Z UKRAINY

Trasa Dni  Data rozpoczęcia Ceny od*
Lwów – Billund środa, niedziela 1 lipca 2020 19,99 euro
Lwów – Lizbona środa, niedziela 1 lipca 2020 39,99 euro
Lwów – Tallin wtorek, czwartek, sobota 2 lipca 2020 19,99 euro
Lwów – Hamburg poniedziałek, piątek 3 lipca 2020 24,99 euro
Lwów – Szczecin poniedziałek, piątek 3 lipca 2020 14,99 euro
Charków – Tallin wtorek, czwartek, sobota 2 lipca 2020 24,99 euro
Charków – Berlin Schönefeld poniedziałek, piątek 3 lipca 2020 34,99 euro

– koniec-

* cena biletu w jedną stronę, włącznie z opłatą administracyjną oraz innymi opłatami obowiązkowymi. Zawiera jeden bagaż podręczny (max: 40x30x20cm). Walizka na kółkach oraz każda sztuka bagażu rejestrowanego wymaga dodatkowych opłat. Cena dotyczy tylko rezerwacji dokonanych na stronie wizzair.com lub za pośrednictwem aplikacji mobilnej WIZZ. 

Źródło: A PRiori Communications