Wizz Air, najbardziej zielona linia lotnicza w Europie*, ogłasza dzisiaj otwarcie nowej bazy na lotnisku Gatwick będącej trzecią bazą (po Londynie Luton i Doncaster Sheffield) Wizz Air UK, linii zarejestrowanej i mającej siedzibę w Wielkiej Brytanii. Linia umieści w Gatwick jeden samolot typu Airbus A321 i uruchomi 4 nowe trasy do Grecji, Włoch, Hiszpanii i na Maltę od 22 października 2020 roku.  

Pierwszy lot Wizz Air z lotniska Gatwick odbył się w 2016 roku. Od tego czasu z tamtejszej oferty linii skorzystało niemal 1 milion pasażerów. Wraz z utworzeniem nowej bazy na lotnisku Gatwick, Wizz Air będzie dysponować 450 000 miejsc w sprzedaży rocznie do Aten, Neapolu, na Lanzarote i Maltę. 

Bilety są już dostępne na wizzair.com lub za pośrednictwem aplikacji mobilnej WIZZ. Ceny zaczynają się od 21,99 funtów**. Z okazji otwarcia bazy, linia uruchomiła specjalną 72-godzinną ofertę na usługę WIZZ Flex, umożliwiającą pasażerom 50% zniżki*** na wszystkie połączenia z Londynu Gatwick zarezerwowane na wizzair.com pomiędzy 18 a 20 sierpnia 2020 roku z nielimitowanym czasem podróży, w przypadku zakupu WIZZ Flex z taryfą podstawową. Posiadając WIZZ Flex, pasażerowie mogą bezpłatnie odwołać swój lot do 3 godzin przed wylotem i otrzymać zwrot 100% wartości pierwotnej rezerwacji w postaci punktów, a także mają prawo do nieograniczonej liczby zmian dat i tras. 

Ostatnio przewoźnik ogłosił również otwarcie pierwszej regionalnej bazy w Doncaster Sheffield, gdzie zostanie umieszczony jeden samolot typu Airbus A320, a w październiku 2020 roku zostanie uruchomionych siedem nowych tras do: Alicante, Malagi, Larnaki, Faro, Lublina, Koszyc i Suczawy. 

Dodanie nowych tras z Gatwick i Doncaster Sheffield oznacza rozwój siatki połączeń Wizz Air UK – obecnie linia oferuje 119 tras do 69 miejsc z 11 lotnisk w Wielkiej Brytanii. Utworzenie dwóch nowych baz Wizz Air UK jest kontynuacją okresu szybkiego rozwoju całej siatki Wizz Air – w ostatnim czasie poinformowano o otwarciu nowych baz w Doncaster Sheffield, Bacău, Dortmundzie, Lwowie, Larnace, Milanie-Malpensie, Tiranie, Saint Petersburgu oraz uruchomieniu ponad 200 nowych tras od kwietnia 2020 roku. Dzisiejsze ogłoszenie oznacza utworzenie ponad 40 miejsc pracy bezpośrednio w linii oraz ponad 125 w regionie****.

Rozwój linii zbiegł się z nową erą podróżowania. Wizz Air przewodził w ponownym otwarciu branży mówiąc ‘tak lataniu’ i wdrażając rygorystyczne środki bezpieczeństwa i higieny, aby chronić zdrowie pasażerów oraz załogi. Filtry HEPA we wszystkich samolotach Wizz Air pochłaniają 99,7% wirusów i bakterii z powietrza, a nowe procedury Wizz Air w zakresie zachowania dystansu fizycznego zapewniają ultraczyste środowisko na pokładzie  i redukują kontakt fizyczny oraz wszelkie zbędne interakcje między ludźmi. Pasażerowie WIZZ mogą mieć pewność, że podróżują bezpiecznie do celu.

NAJNOWSZE TRASY WIZZ AIR Z LONDYNU GATWICK

Trasa Dni Data rozpoczęcia Ceny od**
Londyn Gatwick – Lanzarote   poniedziałek, środa, piątek 23 października 2020  £26.99 
Londyn Gatwick – Ateny  wtorek, czwartek, sobota, niedziela 22 października 2020 £26.99
Londyn Gatwick – Malta  poniedziałek, środa, piątek 23 października 2020 £21.99
Londyn Gatwick – Neapol  wtorek, czwartek, sobota, niedziela  22 października 2020 £26.99

Owain Jones, dyrektor zarządzający Wizz Air UK powiedział:  “Jako czwarta co do wielkości grupa linii lotniczych działająca w Wielkiej Brytanii, świętujemy dzisiaj otwarcie naszej bazy na lotnisku w Gatwick oraz czterech nowych tras, co niewątpliwie umacnia pozycję Wizz Air UK jako brytyjskiej linii lotniczej, która rozwija się, tworzy nowe miejsca pracy, oferuje oczekiwane połączenia lotnicze do Wielkiej Brytanii, a także pomaga w ten sposób gospodarce ponownie “wzbić się w powietrze”. Po zeszłotygodniowym ogłoszeniu nowej bazy Wizz Air UK na lotnisku w Doncaster Sheffield, jesteśmy gotowi nadal wspierać Wielką Brytanię poprzez rozwój na kluczowych lotniskach. Jeśli blokowanie slotów przez inne linie lotnicze zostanie wstrzymane, WIZZ będzie miał możliwość dotrzymać złożonych obietnic, zapewniając wszystkim przystępne cenowo podróże. Obecnie, więcej niż kiedykolwiek wcześniej klientów z rejonu Londynu i południowej Anglii, może skorzystać z ultraniskokosztowych taryf Wizz Air, aby podróżować do ulubionych, miejsc na pokładzie naszej nowoczesnej floty samolotów z rodziny Airbus, dzięki nowym lotom z Gatwick, a dzięki naszej specjalnej promocji na zakup usługi  WIZZ Flex klienci mogą rezerwować podróż bez obaw i zmieniać swój plan podróży tyle razy, ile potrzebują, bez opłat za zmianę.”

Stewart Wingate, prezes lotniska Gatwick Airport, powiedział: “ To dobra wiadomość dla Gatwick, szczególnie w czasach, gdy COVID-19 tak mocno wpłynął na całą branżę. Nowy samolot w bazie w Gatwick to długofalowe wsparcie dla naszej firmy i gwarancja szerokiego wyboru dla naszych pasażerów. To również wynik pozytywnych rozmów na temat zabezpieczenia przyszłości Gatwick, jakie prowadzimy z liniami lotniczymi.”

*Emisja CO2 Wizz Air była najniższa wśród europejskich linii lotniczych w roku finansowym kończącym się w kwietniu 2020 (57,2 gr/km/pasażer)

**Cena biletu w jedną stronę z podatkami, opłatą administracyjną oraz innymi opłatami obowiązkowymi. Zawiera jeden bagaż podręczny (max: 40x30x20cm). Walizka na kółkach oraz każda sztuka bagażu rejestrowanego jest dodatkowo płatna. Cena dotyczy tylko rezerwacji dokonanych na stronie  wizzair.com lub poprzez aplikację mobilną WIZZ.

*** 50% zniżki dotyczy usługi WIZZ Flex na lot, na pasażera, w przypadku zakupu z biletem w taryfie podstawowej podczas rezerwacji na wizzair.com w okresie promocyjnym. Promocja nie dotyczy rezerwacji grupowych oraz biletów w pakietach WIZZ Go, WIZZ Plus i Flex. Kupując usługę WIZZ Flex w okresie promocyjnym, potwierdzasz i akceptujesz powyższe warunki oraz warunki usługi WIZZ Flex.

**** ACI sugeruje tworzenie 750 lokalnych miejsc pracy na każdy 1 mln przewiezionych pasażerów w ciągu roku.

Źródło, zdjęcie: apriori-communications