Wizz Air, najbardziej zielona linia w Europie*, ogłasza dzisiaj otwarcie nowej bazy na lotnisku Doncaster Sheffield, będącej drugą bazą Wizz Air UK, linii zarejestrowanej i mającej siedzibę w Wielkiej Brytanii, włącznie z Londynem Luton. Linia umieści jeden samolot typu Airbus A320 na lotnisku Yorkshire i wzbogaci istniejącą już siatkę połączeń z Doncaster Sheffield (składającą się z 10 tras) o kolejnych siedem tras.

Pierwszy lot Wizz Air z lotniska Doncaster Sheffield odbył się ponad 14 lat temu. Od tego czasu linia stała się tam największym przewoźnikiem, transportując ponad milion pasażerów każdego roku na ultraniskokosztowych trasach w Europie Środkowo-Wschodniej. Wraz z utworzeniem nowej bazy na lotnisku Doncaster Sheffield, Wizz Air uruchomi połączenia do hiszpańskich miast: Alicante i Malagi, a także Larnaki na Cyprze, Faro w Portugalii, Lublina w Polsce, Koszyc na Słowacji i Suczawy w Rumunii. Bilety są już dostępne na wizzair.com lub za pośrednictwem aplikacji mobilnej WIZZ. Ceny zaczynają się od 17,99 funtów**.

Nowa baza Wizz Air UK w Doncaster Sheffield nie tylko spowoduje wzrost dostępności miejsc w sprzedaży z lotniska Doncaster Sheffield do 150 000 rocznie, ale również wesprze rozwój lokalnej gospodarki stymulując rynek pracy. Dzisiejsze ogłoszenie oznacza utworzenie ponad 36 miejsc pracy bezpośrednio w linii oraz ponad 110 w regionie Doncaster***.

Dzięki alokacji nowego samolotu, Wizz Air ma teraz w Wielkiej Brytanii na stałe 11 samolotów, a dodanie nowych tras z Doncaster Sheffield oznacza, że ​​w ofercie WIZZ z Wielkiej Brytanii jest niemal 1,8 miliona miejsc w sprzedaży na 107 trasach do końca 2020 roku. Utworzenie bazy jest realizacją niedawnych zapowiedzi Wizz Air na temat uruchomienia ponad 200 nowych tras od kwietnia 2020 roku.

Rozwój linii zbiegł się z nową erą podróżowania. Wizz Air przewodził w ponownym otwarciu branży mówiąc ‘tak lataniu’ i wdrażając rygorystyczne środki bezpieczeństwa i higieny, aby chronić zdrowie pasażerów oraz załogi. Filtry HEPA we wszystkich samolotach Wizz Air pochłaniają 99,7% wirusów i bakterii z powietrza, a nowe procedury Wizz Air w zakresie zachowania dystansu fizycznego zapewniają ultraczyste środowisko na pokładzie  i redukują kontakt fizyczny oraz wszelkie zbędne interakcje między ludźmi. Pasażerowie WIZZ mogą mieć pewność, że podróżują bezpiecznie do celu.

Owain Jones, dyrektor zarządzający Wizz Air UK powiedział: – Utworzenie naszej drugiej bazy w Wielkiej Brytanii jest kamieniem milowym dla Wizz Air UK, a także dowodem długofalowego zaangażowania w działalność na rynku brytyjskim oraz siły modelu biznesowego Wizz Air. Cieszymy się, mogąc przedstawić nowe niskokosztowe trasy do Doncaster Sheffield, które zapewnią pasażerom możliwości odkrywania nowych kultur i miejsc. Załoga WIZZ czeka na Państwa na pokładach samolotów z naszej młodej i zielonej floty samolotów Airbus.

Robert Hough, dyrektor lotniska Doncaster Sheffield powiedział: – Partnerstwo z Wizz Air wiele dla nas znaczy. Nasze lotnisko, podobnie jak WIZZ, rozpoczęło działalność na początku lat dwutysięcznych. Zapewnienie przystępnych podróży pozostaje naszym wspólnym celem. Wizz Air jest jedną z linii odnoszących największe sukcesy w Europie, a lotnisko Doncaster Sheffield jednym z najszybciej rozwijających się w Wielkiej Brytanii – to prawdziwa współpraca, która rozwija się w siłę.

NAJNOWSZE TRASY WIZZ AIR Z DONCASTER SHEFFIELD 


Trasa
Dni Data rozpoczęcia Ceny od**
Doncaster Sheffield – Alicante  wtorek, czwartek, sobota 22 października 2020 £21.99
Doncaster Sheffield – Malaga poniedziałek, piątek  23 października 2020 £21.99
Doncaster Sheffield – Larnaka środa, niedziela 25 października 2020 £26.99
Doncaster Sheffield – Lublin wtorek, czwartek, sobota 22 października 2020 £17.99
Doncaster Sheffield – Koszyce poniedziałek, piątek 23 października 2020 £17.99
Doncaster Sheffield – Faro poniedziałek, piątek 23 października 2020 £21.99
Doncaster Sheffield – Suczawa środa, niedziela 25 października 2020 £21.99

*Emisja CO2 Wizz Air była najniższa wśród europejskich linii lotniczych w roku finansowym kończącym się w kwietniu 2020 (57,2 gr/km/pasażer)

**Cena biletu w jedną stronę z podatkami, opłatą administracyjną oraz innymi opłatami obowiązkowymi. Zawiera jeden bagaż podręczny (max: 40x30x20cm). Walizka na kółkach oraz każda sztuka bagażu rejestrowanego jest dodatkowo płatna. Cena dotyczy tylko rezerwacji dokonanych na stronie  wizzair.com lub poprzez aplikację mobilną WIZZ.

*** ACI sugeruje tworzenie 750 lokalnych miejsc pracy na każdy 1 mln przewiezionych pasażerów w ciągu roku.

Źródło: apriori-communications