Wizz Air, najszybciej rozwijająca się i najbardziej zielona* linia lotnicza w Europie ogłasza dzisiaj otwarcie w Katanii swojej 36. bazy. Linia umieści 2 samoloty typu Airbus A321 na lotnisku w Katanii w październiku 2020 roku i wzbogaci wówczas istniejącą już siatkę połączeń z Katanii (składającą się z 15 tras) o kolejne 5 tras do: Rzymu Fiumicino, Bolonii, Wenecji, Memmingen (zach. Monachium) i Londynu Luton. Ponadto zostanie uruchomione nowe połączenie na trasie Mediolan Malpensa – Bari. Bilety dostępne są już w sprzedaży na stronie wizzair.com lub za pośrednictwem aplikacji mobilnej. Ceny zaczynają się od 9,99 euro**.

Wizz Air rozpoczął loty do Katanii w 2009 roku. Od tego czasu ponad 1,5 mln pasażerów skorzystało z oferty przewoźnika na trasach w sycylijskiej siatce połączeń. Otwarcie bazy w Katanii oznacza korzystny wpływ linii na rozwój lokalnej gospodarki oraz utworzenie miejsc pracy w branżach pośrednio związanych z działalnością Wizz Air***. 2 samoloty typu Airbus A321 będą realizować połączenia na 5 nowych trasach, obsługując w sumie 20 kierunków z Katanii w 2020 roku.  

Tuż po otwarciu bazy w Mediolanie Malpensa i dodaniu kilku krajowych tras do włoskiej siatki połączeń, Wizz Air ogłosił dzisiaj nową trasę łączącą Mediolan z Bari, a także zwiększenie częstotliwości dziennej liczby lotów z Mediolanu Malpensa do Katanii – z 2 do 3.

Wizz Air to linia lotnicza o kredytowym ratingu inwestycyjnym, z flotą składającą się z najbardziej wydajnych i zrównoważonych samolotów wąskokadłubowych z rodziny Airbus A320 i Airbus A320 neo, w której wiek maszyn wynosi średnio 5,4 roku. Emisja CO2 przypadająca na pasażera Wizz Air była najniższa spośród wszystkich linii lotniczych w roku finansowym 2019 (57,2g na pasażera /km). Wizz Air nie odroczył zamówienia na żaden z 260 supernowoczesnych samolotów Airbus z rodziny A320neo, co pozwoli linii na dalszą redukcję śladu węglowego – do 30% na każdego pasażera do 2030 roku. 

Wizz Air jako jedna z pierwszych linii lotniczych wdrożyła dodatkowe procedury w zakresie higieny jako wyraz troski o bezpieczeństwo i zdrowie pasażerów oraz załogi. Należy pamiętać o konieczności podróżowania w maseczce –  jest to obowiązek załogi oraz pasażerów. Ponadto członkowie załogi są zobowiązani do noszenia rękawiczek. Samoloty Wizz Air są regularnie poddawane procesowi zamgławiania kabiny z wykorzystaniem preparatów antywirusowych, a także  – przestrzegając rygorystycznego dziennego harmonogramu czyszczenia – wszystkie samoloty linii przechodzą nocną dezynfekcję również przy użyciu środków zwalczających wirusy. Pasażerowie są proszeni o dokonywanie w miarę możliwości płatności zbliżeniowych podczas zakupów na pokładzie. Należy zachować dystans fizyczny zgodnie z wytycznymi władz lokalnych oraz wykupować dodatkowe usługi online (m.in. bagaż rejestrowany, WIZZ Priority, usługa fast track), aby zminimalizować kontakt fizyczny na lotnisku.

Materiał video podsumowujący i objaśniający nowe zasady można obejrzeć tu: film

Dodając WIZZ Flex do rezerwacji, pasażerowie mają gwarancję dodatkowej ochrony swoich rezerwacji. Wykupienie usługi uprawnia do zmiany daty i kierunku podróży – możliwa jest zmiana rezerwacji na każdy inny lot WIZZ.

Z okazji dzisiejszego wydarzenia, usługa WIZZ Flex jest dostępna z 50% zniżką na wszystkie rezerwacje biletów z oraz do Włoch dokonane 8 września 2020 roku.

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej w Katanii,  George Michalopoulosczłonek zarządu ds. komercyjnych w Wizz Air powiedział: – Z radością ogłaszam 36. bazę – w Katanii w porcie lotniczym Fontanarossa. Pozwala to na rozwój istniejącej już siatki połączeń o kolejnych 5 tras, dzięki czemu nasza oferta z Katanii składa się już z 20 tras. Dokładnie tydzień po ogłoszeniu naszego pierwszego krajowych połączeń we Włoszech (na trasie Mediolan Malpensa – Katania i Palermo), świętujemy utworzenie naszej bazy w Katanii  z 2 samolotami typu Airbus A321. Oznacza to wsparcie dla lokalnej gospodarki i utworzenie nowych miejsc pracy w tym trudnym czasie. Z ulepszonymi procedurami z zakresie higieny na pokładzie, czekamy na pasażerów naszych samolotów należących do najbardziej zielonej floty w Europie*.

NOWE TRASY WIZZ AIR Z KATANII

Kierunek Dni Data rozpoczęcia Ceny od**
Katania – Rzym Fiumicino 3xdziennie 8 października 2020 9,99 euro
Katania – Bolonia 2xdziennie 8 października 2020 9,99 euro
Katania – Wenecja codziennie 8 października 2020 9,99 euro
Katania – Londyn Luton czwartek, niedziela 22 października 2020 19,99 euro
Katania – Memmingen wtorek, sobota (środa, niedziela od sezonu zimowego) 28 października 2020 19,99 euro

NOWA TRASA WIZZ AIR Z MEDIOLANU MALPENSA

Kierunek Dni Data rozpoczęcia Cena od**
Mediolan Malpensa – Bari codziennie 8 października 2020 9,99 euro

 ZMIANA CZĘSTOTLIWOŚCI LOTÓW WIZZ AIR Z MEDIOLANU MALPENSA

Kierunek Zmiana częstotliwości
Mediolan Malpensa – Katania 14xà21x

*Emisja CO2 Wizz Air była najniższa wśród europejskich linii lotniczych w roku finansowym kończącym się w kwietniu 2020 (57,2 gr/km/pasażer)

**Cena biletu w jedną stronę z podatkami, opłatą administracyjną oraz innymi opłatami obowiązkowymi. Zawiera jeden bagaż podręczny (max: 40x30x20cm). Walizka na kółkach oraz każda sztuka bagażu rejestrowanego jest dodatkowo płatna. Cena dotyczy tylko rezerwacji dokonanych na stronie  wizzair.com lub poprzez aplikację mobilną WIZZ.

*** ACI sugeruje tworzenie 750 lokalnych miejsc pracy na każdy 1 mln przewiezionych pasażerów w ciągu roku.

Źródło: apriori-communications