Przed tygodniem na poznańskie lotnisko Ławica przylecieli goście z 101st Combat Aviation Brigade „Wings of Destiny” należącej do 101st Airborne Division ( Air Assault ). Goście przylecieli w składzie czterech śmigłowców AH-64 Apache, czterech śmigłowców UH-60 Blackhawk oraz dwóch moich ulubionych śmigłowców CH-47F Chinook.

W poniedziałek miałem szansę podziwiać „Krzyczące Orły” z pierwszego rzędu poznańskiego lotniska, mianowicie z samej płyty. Z tego miejsca chcę bardzo podziękować Witkowi Łożyńskiemu oraz rzecznikowi Portu Lotniczego Poznań Ławica Błażejowi Patrynowi za tą możliwość oraz za poświęcony czas.

Mimo ograniczonego czasu, przebywanie z nimi w ich naturalnym środowisku, nawet bez warkotu silników i zapachu lotniczej nafty sprawiło mi ogromną radochę 🙂

Tego dnia zrobiłem prawie 400 km, gdyż byłem już tego dnia w Poznaniu licząc na odlot, który przeciągał się już kilka dni. Pogoda była dobra, ale na szczęście , patrząc na zdjęcia jakie udało mi się zrobić wieczorem, śmigłowce a raczej ich załogi postanowiły jeszcze trochę potrzymać nas wszystkich w małej niepewności :). Odleciały następnego dnia po czym około godziny 17 wróciły do poznańskiego gniazda.

Poniżej zamieszczam fotorelację z mojego wieczornego wejścia . Pozdrawiam wszystkich spotterów oraz wszystkich czytelników.

Do następnego razu Patryk 🙂

USA-Army Boeing CH-47F Chinook 13-08443
USA-Army Boeing CH-47F Chinook 04-08709
USA-Army Boeing AH-64E Apache Guardian 14-03027
USA-Army Boeing AH-64E Apache Guardian 14-03024
USA-Army Sikorsky UH-60M Blackhawk 14-20680