Wizz Air Abu Zabi, najmłodsza narodowa linia lotnicza Zjednoczonych Emiratów Arabskich, potwierdziła, że Ateny będą pierwszym miejscem w siatce połączeń z Międzynarodowego Portu Lotniczego Abu Zabi. Loty rozpoczną się 15stycznia 2021 roku. Bilety dostępne są już w sprzedaży na stronie wizzair.com (dostępna jest również strona w języku arabskim) lub za pośrednictwem aplikacji mobilnej

Ponadto 4 lutego 2021 roku linia rozpocznie loty z Abu Zabi do Salonik (ceny już od AED 149*).

Kees Van Schaick, Managing Director Wizz Air Abu Zabi, powiedział: – Fani ultraniskokosztowych linii lotniczych w Abu Zabi już prawie się doczekali. Od 15 stycznia 2021 roku, nowy model podróży lotniczych dotrze do Abu Zabi z ofertą nowych możliwości.

Nasza siatka połączeń z Abu Zabi będzie się dynamicznie rozwijać jak tylko zaplanowane przez nas kierunki zostaną wpisane na „listę krajów bezpiecznych”. Jesteśmy na to w pełni przygotowani, dzięki wsparciu rządu i naszych lokalnych partnerów w Abu Zabi. Nasz samolot, załoga i partnerzy są gotowi, żeby latać. Z niecierpliwością czekamy na zbudowanie nowego sektora podróży na tym ważnym rynku.

Wizz Air Abu Zabi jest spółką joint venture utworzoną między ADQ oraz Wizz Air Holdings Plc.  

Wstępnie ogłoszono również połączenia do Aleksandrii, Kutaisi, Larnaki, Odessy i Erywania.  Loty do tych miast zostaną uruchomione jak tylko znajdą się na liście państw bezpiecznych. Kolejne kierunki będą ogłoszone, gdy linia powiększy swoją flotę w Abu Zabi w nadchodzących miesiącach. 

Najniższy ślad środowiskowy linii wśród konkurencji w regionie będzie możliwy dzięki flocie składającej się z nowych samolotów typu Airbus A321 neo.

Aby pomóc pasażerom i załodze podróżować bezpiecznie i bezproblemowo, linia Wizz Air wdrożyła dodatkowe procedury w zakresie higieny ułatwiające utrzymywanie dystansu fizycznego podczas wchodzenia na pokład oraz zwiększenie czystości w samolocie. Należy pamiętać o konieczności podróżowania w maseczce –  jest to obowiązek załogi oraz pasażerów. Ponadto członkowie załogi są zobowiązani do noszenia rękawiczek. Samoloty Wizz Air są regularnie poddawane procesowi zamgławiania kabiny z wykorzystaniem preparatów antywirusowych, a także  – przestrzegając rygorystycznego dziennego harmonogramu czyszczenia – wszystkie samoloty linii przechodzą nocną dezynfekcję również przy użyciu środków zwalczających wirusy. Pasażerowie są proszeni o dokonywanie w miarę możliwości płatności zbliżeniowych podczas zakupów na pokładzie. Należy zachować dystans fizyczny zgodnie z wytycznymi władz lokalnych oraz wykupować dodatkowe usługi online (m.in. bagaż rejestrowany, WIZZ Priority, usługa fast track), aby zminimalizować kontakt fizyczny na lotnisku. Pasażerowie powinni odprawiać się drogą elektroniczną oraz dokonywać płatności online za usługi (m.in. wykupując dodatkowy bagaż), aby zminimalizować zbędny kontakt fizyczny na lotnisku. Materiał video podsumowujący i objaśniający nowe zasady można obejrzeć tu: tutaj

KONIEC

Potwierdzone trasy Dni Data rozpoczęcia Ceny od*
Abu Zabi – Ateny poniedziałek, piątek 15 stycznia 2021 AED 129
Abu Zabi – Saloniki czwartek, niedziela 4 lutego 2021 AED 149

* cena biletu w jedną stronę, wraz z opłatą administracyjną. Zawiera jeden bagaż podręczny (o wymiarach max: 40x30x20cm). Bagaż na kółkach oraz każda sztuka bagażu rejestrowanego podlegają dodatkowym opłatom. Cena dotyczy tylko rezerwacji dokonanych na stronie wizzair.com lub za pośrednictwem aplikacji mobilnej WIZZ. 

Źródło: A PRiori Communications