Wizz Air Abu Dhabi, najmłodsza narodowa linia lotnicza Zjednoczonych Emiratów Arabskich, w przeddzień inauguracyjnego lotu do Aten (który odbędzie się 15 stycznia), ogłasza najnowszy kierunek z Abu Zabi do Tel Awiwu. Bilety dostępne są już w sprzedaży na stronie wizzair.com lub za pośrednictwem aplikacji mobilnej (dostępna jest również wersja w języku arabskim). 

Prezes firmy, József Váradi powiedział: – Uruchomienie Wizz Air Abu Dhabi oznacza ultraniskokosztowe podróże dla regionu. Z ogromną radością przyjmujemy możliwość udziału w działaniach Abu Zabi, aby stworzyć nowy segment podróżowania w ZEA zgodnie z ich strategią społeczno-gospodarczą. Z niecierpliwością oczekujemy współpracy z naszymi interesariuszami w Abu Zabi na rzecz zaoferowania nowych możliwości podróżowania dla turystów i tamtejszych mieszkańców. 

Linia potwierdziła niedawno, że Ateny będą pierwszym miejscem w siatce połączeń z Międzynarodowego Portu Lotniczego Abu Zabi. Pierwszy lot odbędzie się jutro, 15 stycznia 2021 roku. Z kolei loty do Salonik rozpoczną się 4 lutego 2021 roku. 

Wizz Air Abu Dhabi, spółka joint venture utworzona między ADQ oraz Wizz Air Holdings Plc, początkowo zaplanowała połączenia do Aten, Salonik, Aleksandrii, Kutaisi, Larnaki, Odessy i Erywania. Kolejne kierunki będą ogłoszone w nadchodzących miesiącach. 

Najmniejszy ślad środowiskowy linii wśród konkurencji w regionie będzie możliwy dzięki flocie składającej się z 4 nowych samolotów typu Airbus A321 neo.

Aby zadbać o zdrowie i bezpieczeństwo pasażerów oraz załogi, linia Wizz Air wdrożyła dodatkowe procedury w zakresie higieny. Materiał wideo podsumowujący i objaśniający nowe zasady można obejrzeć tu: tutaj.

NOWA TRASA WIZZ AIR ABU DHABI

Kierunek Częstotliwość lotów Data rozpoczęcia Ceny od*
Abu Zabi – Tel Awiw 4x tygodniowo;  od 1 marca 2020 codziennie 12 lutego 2021 AED 99

* cena biletu w jedną stronę, wraz z opłatą administracyjną. Zawiera jeden bagaż podręczny (o wymiarach max: 40x30x20cm). Bagaż na kółkach oraz każda sztuka bagażu rejestrowanego podlegają dodatkowym opłatom. Cena dotyczy tylko rezerwacji dokonanych na stronie wizzair.com lub za pośrednictwem aplikacji mobilnej WIZZ. 

Źródło: A PRiori Communications