Wizz Air, najszybciej rozwijająca się i najbardziej zielona linia lotnicza w Europie z dumą ogłasza, że otrzymała najwyższe noty i jest ponownie wśród 10 najbezpieczniejszych niskokosztowych przewoźników na świecie. 

Dokonując oceny, AirlineRatings.com bierze pod uwagę szeroki zakres czynników: audyty lotniczych organów zarządzających, audyty rządowe, rejestr wypadków i poważnych incydentów linii lotniczych, rentowność, podjęte inicjatywy w zakresie bezpieczeństwa oraz wiek floty. 

Najwyższa nota otrzymana drugi rok z rzędu, 7 gwiazdek w rankingu bezpieczeństwa AirlineRatings.com, jest wyraźnym świadectwem wysokiej kultury bezpieczeństwa Wizz Air, która stanowi podstawę rygorystycznej strategii linii, traktującej bezpieczeństwo jako najwyższy priorytet.

Flota Wizz Air jest jedną z najmłodszych na świecie – obecnie składa się ze 137 samolotów typu Airbus A320, A321, A320neo oraz A321neo, a średni wiek samolotu wynosi niewiele ponad 5 lat.  Linia złożyła zamówienie na ponad 250 maszyn z rodziny Airbus A320 neo, najbardziej wydajnych samolotów jednokadłubowych na świecie.

Rozwój linii zbiegł się z nową erą podróżowania. Wizz Air przewodził w ponownym otwarciu branży mówiąc ‘tak lataniu’ i wdrażając rygorystyczne środki bezpieczeństwa i higieny, aby chronić zdrowie pasażerów oraz załogi. Filtry HEPA we wszystkich samolotach Wizz Air pochłaniają 99,7% wirusów i bakterii z powietrza, a nowe procedury Wizz Air w zakresie zachowania dystansu fizycznego zapewniają ultraczyste środowisko na pokładzie i redukują kontakt fizyczny oraz wszelkie zbędne interakcje między ludźmi. Pasażerowie WIZZ mogą mieć pewność, że podróżują bezpiecznie do celu.

Diederik Pen, wiceprezes i członek zarządu ds. operacyjnych w Wizz Air, powiedział: Z radością przyjmujemy nagrodę i ponownie najwyższą ocenę w rankingu AirlineRatings.com. Wdrożone przez Wizz Air w tym roku, dodatkowe procedury bezpieczeństwa gwarantują najwyższy poziom ochrony na pokładzie naszych młodych i nowoczesnych samolotów. Dzięki ulepszonym zasadom w zakresie higieny, czekamy na pasażerów na pokładzie najbardziej ekologicznej floty w Europie. Jestem bardzo dumny z pracy i zaangażowania moich kolegów, którym udało się osiągnąć tak ogromny sukces w tym roku pełnym wyzwań.

Źródło: A PRiori Communications