Wizz Air uruchamia dzisiaj kampanię ‘Wizz Air – Fly the Greenest’ dotyczącą zrównoważonego rozwoju.

Ma ona na celu podniesienie świadomości pozycji linii jako najbardziej zielonego wyboru w obszarze zrównoważonego rozwoju. Prezes Wizz Air, József Váradi, napisał list otwarty do klientów, w którym przedstawił 7 powodów, dlaczego Wizz Air jest najbardziej zielonym wyborem w obszarze podróży lotniczych.

Wizz Air jest najszybciej rozwijającą się linią lotniczą w Europie i stara się służyć coraz większej liczbie pasażerów każdego dnia, w możliwie najbardziej zrównoważony sposób. Jeśli zdecydujesz się lecieć, oto 7 powodów, dlaczego Wizz Air to najlepszy wybór: 

  1. Ślad środowiskowy pasażera podróżującego z Wizz Air tośrednio 57,2 gr na pasażera/kilometr  (przed COVID). Jeśli wszystkie linie lotnicze byłyby równie efektywne jak Wizz Air, wówczas emisja CO2 europejskiej branży lotniczej zmalałaby natychmiast o 34%. 
  2. Wizz Air nie lata samolotami obłożonymi połowicznie, nie generuje więc zbędnego zanieczyszczenia powietrza. 
  3. Wizz Air nie posiada klasy business, kolejnego źródła zbędnej emisji. 
  4. Linia realizuje wyłącznie bezpośrednie połączenia. Jeden start, jedno lądowanie, brak łączonych lotów, bez dodatkowego spalania paliwa. 
  5. Wizz Air posiada najmłodszą, najnowocześniejszą flotę wśród europejskich linii lotniczych dysponujących ponad 50 samolotami. 
  6. Linia używa światowej klasy silników i samolotów, co jest kluczowe dla niskiej emisji. 
  7. Żadna spośród tras Wizz Air nie posiada bezpośredniej alternatywnej trasy kolejowej poniżej 4 godzin

Linia Wizz Air jest dumna z najniższej emisji CO2 przypadającej na 1 pasażera na kilometr w Europie. Przewoźnik z niesłabnącym zaangażowaniem dalej redukuje swoją emisję CO2 o 25% do 2030 roku w porównaniu z poziomem wskaźników w 2019 roku. 

Linia realizuje połączenia jedną z najmłodszych flot na świecie składającą się ze 149 samolotów typu Airbus A320 i A321 z rodziny neo, których średnia wieku jest znacznie niższa od średniej w branży (wynoszącej 10 lat). Średni wiek samolotu Wizz Air nadal będzie zmniejszał się do 3 lat i 6 miesięcy w 2024 roku, a następnie do 3 lat i 2 miesięcy w 2026 roku, co stanowi podstawę stałego zaangażowania linii w zrównoważony rozwój.

József Váradi, CEO Wizz Air Group powiedział: – Wizz Air jest ambitną linią lotniczą ze strategią zakładającą rozbudowę firmy do 500 samolotów w następnej dekadzie kontynuując zapewniania przystępnych podróży dla wszystkich. Ta kampania pokazuje, jak można osiągać wzrost przy zrównoważonym rozwoju i zachęca klientów, aby sprawdzać fakty i aktualne technologie, zamiast wierzyć w obietnice bez pokrycia, przy dokonywaniu wyboru podróży lotniczej”

Dekarbonizacja podróży lotniczych może nastąpić jedynie poprzez inicjatywy wspólne dla całej branży i wspieramy ambicje Wizz Airpowiedziała Julie Kitcher, EVP ds. korporacyjnych i komunikacji w Airbus. – Linia Wizz Air złożyła zamówienie na niemal 500 samolotów Airbus i realizuje połączenia na ponad 140 maszynach, co podkreśla jej zaangażowanie w działania z wykorzystaniem najnowszych i najbardziej wydajnych samolotów. Współpracując z takimi liniami jak Wizz Air i w połączeniu z nowymi technologiami, które widać na horyzoncie, nasza branża wchodzi na kolejny etap zrównoważonej podróży lotniczej.

Więcej informacji na temat kampanii dotyczącej zrównoważonego rozwoju ‘Wizz Air – Fly the Greenest’: www.wizzair.com/en-gb/greenest 

*Promocja obowiązuje 21 grudnia 2021 r. od godziny 00:00 do godziny 23:59 czasu środkowoeuropejskiego („Okres promocyjny”). Zniżka w wysokości 25% dotyczy ceny biletu, z wyłączeniem opłaty administracyjnej. Zniżka w wysokości 25% dotyczy wybranych lotów dostępnych w aplikacji mobilnej WIZZ w okresie promocyjnym. Okres podróży jest ograniczony – wyjazdy muszą zakończyć się do 31 maja 2022 r. Promocja dotyczy tylko rezerwacji dokonanych na stronie wizzair.com lub w aplikacji mobilnej WIZZ. Promocja nie dotyczy rezerwacji grupowych.

Źródło: www.apriori-communications.com