inia Wizz Air ogłosiła dzisiaj, że wciąż dostępna jest znaczna liczba wolnych miejsc dla ukraińskich uchodźców na połączenia do wszystkich miejsc na kontynencie europejskim z krajów graniczących z Ukrainą (Polski, Słowacji, Węgier, Rumunii). Wydłużono czas, do kiedy podróż musi się odbyć – z końca marca do 10 kwietnia 2022 roku.

Foto: Przemysław Burdziński

Chcemy zapewnić wszystkich ukraińskich uchodźców, że wciąż dostępne są darmowe miejsca na wielu naszych trasach, w tym z Budapesztu, Gdańska, Krakowa i Katowic. Na niektóre połączenie w określonych terminach było większe zapotrzebowanie i niestety te bilety już zostały wyprzedane. Jednak monitorujemy sytuację w systemie rezerwacji i udostępniamy kolejne miejsca, jeżeli jest to możliwe. Wizz Air umieszcza też większe samoloty i zwiększa częstotliwość lotów z krajów sąsiadujących z Ukrainą do Europy.

Ponadto nadal obowiązuje oferta Wizz Air z taryfami ratunkowymi w wysokości 29,99 euro** na wszystkie inne loty (z wyłączeniem ZEA, Islandii i Wysp Kanaryjskich), a także 69, 99** euro na loty do ZAE, Islandii i na Wyspy Kanaryjskie, aby wspierać ukraińskich uchodźców, gdziekolwiek obecnie przebywają. 

Zachęcamy klientów do sprawdzania dostępności niskich taryf na naszej stronie. Jednocześnie chcemy zapewnić, że wszyscy ukraińscy uchodźcy mogą korzystać z przystępnego podróżowania bez względu na miejsce, w którym znajdują się w tym kryzysowym czasie.

József Váradi, prezes Wizz Air, powiedział:- Nasze serca są z obywatelami Ukrainy. Z zaangażowaniem pomagamy ukraińskim uchodźcom i zobowiązujemy się robić to do 10 kwietnia z nadzieją, że jak największej liczbie osób uda się dotrzeć w bezpieczne miejsca. Dostrzegamy ogromne wysiłki humanitarne naszej załogi i, jako firma, chcemy odegrać w nich większą rolę. Cieszymy się, mogąc zapewnić uchodźcom bezpieczną i komfortową podróż.  

Ukraińscy uchodźcy mogą  zarezerwować lot na stronie: https://wizzair.com/#/rescue. Z darmowych miejsc i taryf ratunkowych można korzystać odbywając podróż do 10 kwietnia 2022 roku. Podczas rezerwacji pasażerowie będą proszeni o wprowadzenie numeru ukraińskiego paszportu (paszportu zagranicznego używanego do zagranicznych podróży). Dokument ten będą zobowiązani okazać także podczas odprawy.

Zachęcamy naszych klientów do przybycia na lotnisko co najmniej 3 godziny przed lotem, aby zdążyć dokonać odprawy, przejść kontrolę bezpieczeństwa i poddać się procedurom bezpieczeństwa obowiązującym na lotnisku. Zachęcamy pasażerów do sprawdzenia, czy posiadają wszystkie niezbędne dokumenty, np. ważny paszport, wizę (w zależności od potrzeb). Prosimy również o odwiedzenie oficjalnej strony kraju docelowego, aby uzyskać najbardziej aktualne informacje dotyczące wymaganych dokumentów umożliwiających podróżowanie. 


*Bezpłatne miejsca: Wskazana liczba biletów (100 000) w cenie 0 EUR obowiązuje do wyczerpania zapasów na wybrane loty odlatujące do 10 kwietnia 2022 r. W ramach taryfy przysługuje jedna torba podręczna (maks.: 40x30x20cm). Torba na kółkach i każda sztuka bagażu rejestrowanego podlegają dodatkowym opłatom. Cena dotyczy tylko rezerwacji dokonanych na https://wizzair.com/#/rescue.

**W przypadku taryf 29,99 EUR i 69,99 EUR: Cena w jedną stronę, w tym opłata administracyjna. W zestawie jedna torba podręczna (maks.: 40x30x20cm). Torba na kółkach i każda sztuka bagażu rejestrowanego podlegają dodatkowym opłatom. Cena dotyczy tylko rezerwacji dokonanych na https://wizzair.com/#/rescue.

Źródło: apriori-communications.com